Tygodniowy przegląd prasy (Częstochowa, 8.03-14.03.2020), poznaj najważniejsze informacje z Częstochowy

Agnieszka Kowalczyk-Gres
Agnieszka Kowalczyk-Gres
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Częstochowy czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Częstochowy czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Częstochowy, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 8.03 a 14.03.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Zapasy żywności na koronawirusa. Co kupić? Lista zakupów na dwa tygodnie. Polacy wpadli w panikę z obawy przed epidemią [15.3.2020]”?

Przegląd tygodnia Częstochowa od 8.03 do 14.03.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Zapasy żywności na koronawirusa. Co kupić? Lista zakupów na dwa tygodnie. Polacy wpadli w panikę z obawy przed epidemią [15.3.2020]

Polacy robią zapasy żywności na wypadek epidemii koronawirusa w Polsce. W sklepach wielkopowierzchniowych klientów jest coraz więcej. Polacy skupują kasze, makarony, ryże i inne produkty, które mają długą datę przydatności do spożycia. Obawiamy się, że w przypadku epidemii koronawirusa nie będzie można przebywać w miejscach publicznych. Poza tym zakłady produkcyjne mogą mieć postoje.

📢 Epidemia koronawirusa - raport minuta po minucie. Już 104 zakażonych. Trzy osoby zmarły

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 11 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Potwierdzone przypadki dotyczą 3 osób z Warszawy, jednej z Rzeszowa, dwóch z Wrocławia, dwóch z Łodzi, dwóch z Lublina i jeden z Opola. Zmarł pacjent w szpitalu w Lublinie. W sumie liczba zakażonych koronawirusem osób w Polsce to 104, a 3 osoby zmarły. Rząd ogłosił program powrotów Polaków do kraju drogą lotniczą.

📢 FAKTY i MITY na temat koronawirusa. To warto wiedzieć!

Koronawirus w Polsce. Co o nim wiemy? W sieci aż roi się od fałszywych informacji. Aby zapobiec panice Światowa Organizacja Zdrowia stworzyła listę najczęstszych mitów, pomyłek i wątpliwości dotyczących nowego koronawirusa. Informacje udostępniło również Ministerstwo Zdrowia. Fakty i Mity na temat koronawirusa z Wuhan znajdziecie w galerii.

Tygodniowa prasówka 8.03-14.03.2020 Częstochowa: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Częstochowie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Koronawirus. Trudna sytuacja w Koniecpolu. Strażacy w czasie epidemii muszą dowozić wodę do 200 domów. Brakuje maseczek i rękawiczek

Trudna sytuacja w gminie Koniecpol! Strażacy mimo trwającej epidemii muszą dowozić wodę mieszkańcom. - Brakuje jednorazowych rękawiczek i maseczek. Apeluję do strażaków o jak największą ostrożność - mówi Ryszard Suliga, burmistrz Koniecpola.

📢 Koronawirus. Ze sklepów znika makaron, papier i mięso. W sobotę w sklepach tłumy klientów po decyzji o stanie epidemii

Koronawirus. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie stanu epidemicznego w Polsce. Oznacza on zamknięcie galerii handlowych, barów, restauracji, sklepów, a przede wszystkim polskich granic. Decyzja spowodowana epidemią koronawirusa, spowodowała, że ludzie ruszyli na zakupy. Tworzą się ogromne kolejki nie tylko przed sklepami spożywczymi, ale także piekarniami i aptekami, do których nie da się wejść. Leki sprzedawane są przez okienka.

📢 Premier Morawiecki: Polska zamyka granice i galerie handlowe. Zakaz zgromadzeń od 50 osób

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział przywrócenie granic, zamknięcie galerii handlowych, restauracji, pubów, a także zakaz zgromadzeń od 50 osób. Otwarte pozostaną sklepy z żywnością, środkami chemicznymi, apteki. Radykalny krok ma pomóc powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

📢 Lekarka z Rybnika zdradza: Gwarantuję, że chorych jest więcej. Po prostu ich nie diagnozujemy. Siedźcie w domach!

Rybnik. Lekarka zdradza wstrząsające szczegóły dotyczące koronawirusa i przygotowania służby zdrowia do leczenia chorych. Rozmawialiśmy z lekarką z WSS nr 3. Przestrzega: Koronawirus – na chwilę obecną mamy 31 POTWIERDZONYCH przypadków w Polsce. Pacjenci są w różnym stanie – począwszy od dobrego stanu, który wymaga tylko obserwacji, po pacjentów z niewydolnością oddechową wymagających respiratora. Gwarantuję Wam, że chorych w Polsce jest więcej, po prostu ich nie diagnozujemy. Dlaczego? Bo nie mamy testów. Jesteśmy uznani za kraj, w którym wirus JEST. W mojej opinii w RYBNIKU jest tym bardziej (5 potwierdzonych przypadków wśród Rybniczan). Macie objawy, możecie mieć tego wirusa. Czy go macie? Nie powiem Wam bo nie mamy testów by Was wszystkich przebadać - pisze na facebooku lekarka ze szpitala w Rybniku.

📢 Modernizacja stadionu Rakowa Częstochowa. Miasto wybrało wykonawcę. Jest nią firma InterHall z Katowic

Urząd Miasta w piątek rozstrzygnął przetarg na modernizację stadionu Rakowa Częstochowa. Wybrano najtańszą ofertę, którą złożyła firma InterHall z Katowic.

📢 Przewodniczący Rady Miasta apeluje do rządu o regulacje w sprawie sesji

Z uwagi na rozprzestrzeniającą się chorobę wywołaną koronawirusem Przewodniczący Rady Miasta Częstochowy Zbigniew Niesmaczny apeluje do premiera Mateusza Morawieckiego o stworzenie dodatkowych regulacji prawnych związanych z funkcjonowaniem rad miast i gmin.

📢 12. przypadków koronawirusa w woj. śląskim MAPA [AKTUALIZACJA]

W Polsce są już 64 przypadki zakażenia koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia prognozuje, że za tydzień w Polsce będzie ok. tysiąca zakażonych. Zamknięto żłobki, przedszkola, szkoły i uczelnie wyższe w całym kraju. Nie funkcjonują instytucje kultury - muzea, teatry, opery czy kina. WHO ogłosiło pandemię koronawirusa.

📢 Urząd Miasta w Częstochowie zamknięty dla interesantów. Decyzja obowiązuje do odwołania!

Urząd Miasta Częstochowy dziś 13 marca (piątek) od godz. 13 do odwołania wstrzymuje bezpośrednią obsługę interesantów. Wyjątkiem będzie referat zgonów w Urzędzie Stanu Cywilnego. Urząd oczywiście nadal pracuje by - w miarę możliwości – załatwiać sprawy mieszkańców drogą elektroniczną i telefoniczną.

📢 Koronawirus w Częstochowie. Miejski Zarząd Dróg i Transportu ogranicza przyjmowanie petentów

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie poinformował, że ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, ogranicza do odwołania kontakt bezpośredni petentów z pracownikami oraz wstrzymuje możliwość płatności gotówkowych i z użyciem karty płatniczej w kasie firmy.

📢 Koronawirus w Lidlu i Biedronce. Pracownicy boją się wirusa i pracują w rękawiczkach, a w sklepach tłumy...

Jeśli możesz - pracuj zdalnie, z domu - radzą lekarze i ministrowie. Łatwo powiedzieć. Są zawody, które nie mogą pracować z domu. Przykładem - kasjerki i kasjerzy. Oni nie skasują cię z domu. Kasjerzy boją się koronawirusa jeszcze bardziej niż zwykli ludzie, bo na co dzień mają bliski kontakt z klientami i banknotami.

📢 W obawie przed koronawirusem MPK Częstochowa zwiększa częstotliwość dezynfekcji swoich pojazdów

Miejski przewoźnik zdecydował się na działania prewencyjne w postaci mycia i dezynfekcji wnętrz autobusów i tramwajów. Działania te zapowiedziano do odwołania.

📢 Opuszczona piramida w Ustroniu. Niegdyś luksusowy dom wypoczynkowy... teraz popada w ruinę [ZDJĘCIA]

Maciejka to dom wczasowy na Zawodziu w Ustroniu, który upadł w latach 90. XX wieku. To jedna z popularnych piramid, choć wszystkie inne dzisiaj działają, Maciejka ciągle niszczeje. Zobacz niezwykłe zdjęcia z Maciejki i poznaj ciekawą historię budynku.

📢 Droga krzyżowa z udziałem parafian z całej Częstochowy nie odbędzie się

Jak co roku ulicami Częstochowy miała przejść droga krzyżowa z udziałem parafian z terenu całej Częstochowy. W tym roku jednak do tego nie dojdzie. Metropolita częstochowski odwołał wspólną uroczystość, jednak namawia wiernych na udział w nabożeństwach w poszczególnych parafiach.

📢 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie zostanie przekształcony w szpital zakaźny. Pacjenci trafią na oddziały do innych szpitali

Nie jeden, a dwa szpitale w województwie śląskim zostaną przekształcone w szpitale zakaźne. Do Szpitala Rejonowego w Raciborzu, o którym już wcześniej była mowa, dołączył Wojewódzki Szpital Specjalistyczny na Parkitce.

📢 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie zostanie przekształcony w szpital zakaźny. Pacjenci trafią na oddziały do innych szpitali

Nie jeden, a dwa szpitale w województwie śląskim zostaną przekształcone w szpitale zakaźne. Do Szpitala Rejonowego w Raciborzu, o którym już wcześniej była mowa, dołączył Wojewódzki Szpital Specjalistyczny na Parkitce.

📢 Częstochowa: Proces braci, którzy spowodowali potężną eksplozję w bloku na Północy. Sąd nie zgodził się, aby poddali się dobrowolnie karze

W czwartek, 12 marca, w częstochowskim sądzie rozpoczął się proces dwójki braci, którzy w sierpniu 2019 roku spowodowali potężny wybuch w jednym z bloków w dzielnicy Północ. Jeden z braci stracił w wybuchu obydwie dłonie, drugi miał amputowane palce u stóp. Poza nimi na szczęście nikt nie ucierpiał, ale konieczne było ewakuowanie kilkudziesięciu osób.

📢 Koronawirus w Częstochowie: Prezydent miasta apeluje o przestrzeganie zasad i zapowiada kroki, które podejmie miasto

To prawdopodobnie była jedna z ostatnich konferencji prasowych w Urzędzie Miasta w Częstochowie przed wprowadzeniem szczególnych środków ostrożności z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa. Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie