Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Salon Poezji z twórczością Leny Ciaś w Teatrze im. A. Mickiewicza (VIDEO)

Dawid Wygas
Dawid Wygas
Wideo
od 16 lat
To było wyjątkowe popołudnie w sali kameralnej częstochowskie teatru. Twórczość Leny Ciaś była interpretowana przez aktorów teatru: Ewelinę Rucińską i Michała Kulę.

Teatr Adama Mickiewicza w Częstochowie przygotował wyjątkową niespodziankę dla miłośników poezji. W niedzielne popołudnie zaprezentowano twórczość Leny Ciaś. Całości wydarzenia akompaniował pianista jazzowy Michał Rorat, a standardy jazzowe zaśpiewała Magdalena Syposz. To wydarzenie zgromadziło miłośników literatury i pasjonatów poezji. Sala teatru rozbrzmiała głosami Eweliny Rucińskiej i Michała Kuli.

Wieczór nie ograniczał się jedynie do recytowania poezji. Wśród publiczności zasiadła sama autorka, a widzowie mieli okazję porozmawiać z Leną Ciaś po spektaklu.

Kim jest Lena Ciaś?

Lena Ciaś – właściwie Magdalena Wiśniewska-Ciaś, urodzona w Skarżysku-Kamiennej, i tam też mieszka i pracuje. Ukończyła Filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim oraz Glottodydaktykę na Uniwersytecie Warszawskim. Pracuje w II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Skarżysku-Kamiennnej, gdzie uczy języka polskiego oraz w Prywatnej Szkole Językowej Global – tam jako lektor języka polskiego jako obcego. W szkole stara się propagować poezję wśród uczniów i zachęcać ich do prezentowania własnej twórczości, organizując happeningi poetyckie – takie jak: Poetyckie Pranie w Mickiewiczu i Noc Poezji w Mickiewiczu. Poezję kocha od czasów licealnych i studenckich. Pisze od dawna, choć przez dłuższy czas nie traktowała tego poważnie i wyrzucała napisane wiersze. Dopiero w 2018 roku postanowiła dołączyć do grupy poetów związanych z Czerwonym Fortepianem w Kielcach pod opieką Szczęsnego Wrońskiego i Basi Wrońskiej, i od tego momentu pisze nie tylko do szuflady. Obecnie należy do grupy „Poeci znad Silnicy”, którzy piszą i prezentują swoją twórczość w Czerwonym Fortepianie, Pałacyku Zielińskiego, czy Chicago – kieleckich klubach i miejscach kultury. Jej wiersze publikowane były na łamach portali internetowych takich jak: Pisarze.pl oraz Moja Przestrzeń Kultury oraz w dwóch publikacjach zbiorowych poetów Czerwonego Fortepianu. Jest laureatką ogólnopolskiego konkursu poetyckiego – V Małopolskiej Nagrody Poetyckiej Źródło (2021). Jej wiersza praezentowane były w Tratwie Ocalenia w Kielcach.

To niezwykłe wydarzenie stanowiło doskonałą okazję dla mieszkańców Czestochowy do odkrycia nowego talentu literackiego oraz pogłębienia swojej miłości do poezji. Sala kameralna teatru im. A. Mickiewicza wypełniła się ciepłem i magią poezji, a widzowie którzy mieli okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu wypowiadali się o nim w samych superlatywach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto