Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Firma Deltim z Częstochowy obdaruje wszystkie dzieci z programu inviro profesjonalnymi wózkami

AKC
Częstochowska firma Deltim przekaże wózki rodzicom wszystkich małych częstochowian urodzonych w ramach trzyletniego miejskiego programu zdrowotnego związanego z dofinansowaniem zabiegów in vitro. Na razie potomstwa spodziewają się trzy pary.

Przedstawiciele firmy Deltim Piotr Machura i jego córka Ewa poinformowali media o swojej inicjatywie na spotkaniu w Urzędzie Miasta, w obecności prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka – inicjatora uchwalenia programu „Leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Częstochowy w latach 2012 – 2014” oraz naczelnik Wydziału Zdrowia UM Grażyny Stramskiej-Świerczyńskiej.

- Cieszę się, że nasz program został wsparty przez częstochowskich przedsiębiorców, dzięki czemu pary, które doczekają się dzieci, będą mogły liczyć na dodatkową, realną pomoc – „wyprawkę” w postaci jedno- lub dwuosobowego wózka – mówił prezydent Częstochowy, dziękując jednocześnie za sympatyczną inicjatywę. - To naprawdę gest dobrej woli, dowód na to, że firma widzi i rozumie potrzeby mieszkańców.

Piotr Machura potwierdził, że Deltim chce obdarować wózkami własnej produkcji wszystkie dzieci, które urodzą się w wyniku uczestnictwa częstochowskich małżeństw w programie in vitro. Zapewnił, że firma nie stawia żadnych warunków i nie będzie wymagać ani publicznego, ani marketingowego zaangażowania ze strony par, które otrzymają te - praktyczne dla młodych rodziców - prezenty.

Warto przypomnieć, że do Programu Zdrowotnego „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Częstochowy w latach 2012-2014" kwalifikowane są pary, które spełniają następujące kryteria:
- wiek kobiety mieści się w przedziale 20-37 lat w/g rocznika urodzenia,
- pozostają w związku małżeńskim;
- są mieszkańcami miasta Częstochowy,
- poddały się wcześniej leczeniu niższego rzędu, które zakończyło się niepowodzeniem lub posiadają bezpośrednie wskazania do zapłodnienia pozaustrojowego,
- zostały zakwalifikowane do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego przez Realizatora Programu, zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu.

Uczestnikom programu przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w okresie trwania Programu tj. w latach 2012 - 2014, w wysokości nie więcej niż 3 tys. zł pod warunkiem przeprowadzenia co najmniej jednej procedury. Pozostałe koszty procedury ponoszą pacjenci.

Wnioski o objęcie dofinansowaniem wraz z oświadczeniem można składać do 30 sierpnia 2013 roku w Wydziale Zdrowia UM, pokój nr 414 - decyduje kolejność zgłoszeń. Po zgłoszeniu pary są kierowane do - wybranego przez siebie - jednego z 8 ośrodków zakwalifikowanych przez Urząd Miasta do realizacji programu, spełniających odpowiednie standardy medyczne i legitymujących się stosownym doświadczeniem w przeprowadzaniu zabiegów in vitro. To te ośrodki – w razie wskazań medycznych - ostatecznie kwalifikują do procedury zapłodnienia pozaustrojowego. Wysokość środków przeznaczona na realizację programu w 2013 roku wynosi 150 tys. zł. Z dofinansowania może więc skorzystać 50 par małżeńskich. Na razie do udziału w tegorocznej edycji programu zgłosiło się 13 par.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto