Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Częstochowa. "Zrozumieć depresję" - spotkanie Łukasza Banasia z KO i Pawła Bilskiego na temat depresji

PC
Częstochowa. "Zrozumieć depresję" - spotkanie Łukasza Banasia z KO i Pawła Bilskiego na temat depresji
Częstochowa. "Zrozumieć depresję" - spotkanie Łukasza Banasia z KO i Pawła Bilskiego na temat depresji arc KW Łukasza Banasia
Wybory samorządowe 2024. Kandydat na prezydenta Częstochowy z Koalicji Obywatelskiej, Łukasz Banaś zaprezentował na spotkaniu prasowym kolejne punkty swojego programu. Tym razem, z okazji Światowego Dnia Walki z Depresją, który miał miejsce 23 lutego, rozmawiano o zdrowiu psychicznym. W dyskusję włączył się Paweł Bilski, prezes Fundacji Oczami Brata.

W ramach wydarzenia "Zrozumieć Depresję", uczestnicy - Marta Golbik, Paweł Bilski, oraz Łukasz Banaś, zwrócili uwagę na kluczowe aspekty związane z diagnozowaniem i leczeniem depresji. Dyskusja uwydatniła problem stygmatyzacji chorób psychicznych i potrzebę prowadzenia dalszych działań edukacyjnych, mających na celu zwiększenie świadomości i zrozumienia wśród społeczeństwa. Zaznaczono potrzebę rozbudowy sieci ośrodków zdrowia psychicznego, aby odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie na wsparcie psychologiczne.

W trakcie spotkania prasowego, Łukasz Banaś, kandydat na prezydenta Częstochowy zaprezentował swoje wartości w kontekście promocji zdrowego stylu życia i poprawy warunków życia mieszkańców.

- Częstochowa potrzebuje zmiany. Mieszkańcy wielokrotnie sami sygnalizują, że ta zmiana jest konieczna po okresie stagnacji, wyludniania się Częstochowy. Ogromne znaczenie ma kompleksowe podejście do kwestii zdrowia, które obejmuje nie tylko aspekty fizyczne, ale i środowiskowe oraz społeczne. Moje inicjatywy skupiają się na promowaniu aktywności fizycznej, dostępie do rekreacji, wsparciu dla młodych talentów sportowych, zwiększeniu obszarów zieleni w mieście, a także na poprawie dostępności do profilaktyki zdrowotnej dla wszystkich grup wiekowych - mówił Łukasz Banaś.

W swoich zapowiedziach Łukasz Banaś uwzględnił m.in. bezpłatne badania profilaktyczne, zwiększenie zasięgu roweru miejskiego, czy utrzymanie i poszerzenie programu in vitro.

- Moim celem jest, by w każdej dzielnicy powstały boiska - orliki, skateparki, siłownie na świeżym powietrzu lub inne obiekty sportowe. Zadbam o to, by Mieszkańcy mogli mieć bezpośredni i nielimitowany dostęp do miejsc rekreacji. Dopilnuję, by ruszył program stypendiów dla uzdolnionych dzieci i młodzieży. Zadbam o wsparcie dla klubów szkolących i trenujących dzieci. Zwiększymy wsparcie dla tych organizacji. Ważne jest dla mnie, by na terenie Częstochowy powstawały nowe, zielone punkty. Uważam, że trzeba zadbać o świadome zalesianie miasta. Podejmę konkretne działania, by rozwiązać problem szczurów w centrum Częstochowy, który mocno doskwiera mieszkańcom, przedsiębiorcom, a także turystom - wyliczał kandydat KO na prezydenta.

Wybory samorządowe w Częstochowie

Wybory 7 kwietnia

Walkę o fotel prezydenta Częstochowy zapowiedzieli dotychczas: obecnie urzędujący prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk, Łukasz Banaś z Koalicji Obywatelskiej, Tomasz Grzegorz Stala (Alternatywa dla Częstochowy), oraz Małgorzata Terrero-Rozmus (wystartuje z listy założonego przez społeczników komitetu Wybieram Częstochowę). Trzecia Droga wspierana przez Samorządowców RP wystawi Krzysztofa Świerczyńskiego. PiS z kolei w niedzielę ogłosi, że to Monika Pohorecka powalczy o fotel prezydenta.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia. Druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 21 kwietnia.

Wybory samorządowe w Częstochowie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto