Skra Częstochowa pokonała Polonię Bytom. Raków przegrał z Chemikiem i zremisował z ŁKS-em Łódź

Bartłomiej Romanek
Częstochowskie drużyny coraz intensywniej przygotowują się do rozpoczęcia sezonu. Skra i Raków rozegrały wczoraj sparingi, ale grały ze zmiennym szczęściem. Skra pokonała Polonię Bytom 2:1, a Raków zremisował z ŁKS Łódź 3:3 i przegrał z Chemikiem Kędzierzyn-Koźle 0:3.

Raków w meczu z ŁKS-em był bliski zwycięstwa. Częstochowianie po pierwszej połowie i bramkach da Silvy i Pląskowskiego prowadzili 2:0. Po przerwie dla bramki dla łodzian zdobył Nelson, a Więzik wyprowadził nawet ŁKS na prowadzenie. Minutę przed końcem wyrównał wprowadzony w drugiej połowie do gry Czerwiński.

Raków zagrał w tym meczu w składzie: Wróbel – Mastalerz, Soczyński, da Silva, P. Kowalczyk – Napora, Ł. Kowalczyk (46. Ogłaza), Kmieć, Bezerra (59. Buczkowski) – Pląskowski (46. R. Czerwiński), Balogun.

Mecz z Chemikiem został rozegrany z okazji 65-lecia istnienia kędzierzyńskiego klubu. Gospodarze wygrali łatwo 3:0. Raków zagrał w ustawieniu: Kos (59. Zieliński) – Krajza, Góra (46. D.Borek), Łysek, Werner – Witczyk, Nocuń, Walasek (46. Jasiurski), A.Świerk (46. Mońka) – D.Świerk – Wiktorek (46. M.Czerwiński).

Skra pokonała natomiast Polonię Bytom, grając bardzo dobrze zwłaszcza w pierwszej połowie. Wtedy bramki dla Skry zdobyli Gliński i Siwek. Po przerwie trenerzy dokonali wielu zmian i to bytomianie w drugiej połowie prezentowali się lepiej. Honorowe trafienie zdobył dla nich po strzale z rzutu karnego Sinclair.