Warta Poznań - Raków Częstochowa: ZDJĘCIA KIBICÓW i meczu. Wiosenny falstart mistrza Polski

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piłkarze Warty i Rakowa rywalizowali w niedzielne popołudnie na stadionie w Grodzisku Wlkp.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze Warty i Rakowa rywalizowali w niedzielne popołudnie na stadionie w Grodzisku Wlkp. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Adam Jastrzębowski
W rozegranym 11 lutego meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze Warty Poznań niespodziewanie pokonali w Grodzisku Wielkopolskim Raków Częstochowa 2:1. Mistrz Polski w pierwszym tegorocznym ligowym spotkaniu zaliczył wiosenny falstart. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Warta - Raków.

Więcej zdjęć ZOBACZ TUTAJ

Warta Poznań - Raków Częstochowa: Wiosenny falstart mistrza Polski

Piłkarze mistrza Polski w pierwszym tegorocznym meczu ligowe punkty niespodziewanie przegrali w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań. Raków zaliczył wiosenny falstart w rozgrywkach PKO Ekstraklasy.

Gospodarze szybko objęli prowadzenie w niedzielnym spotkaniu. Już w 3 minucie do zbyt krótko wybitej piłki przez Bogdana Racovitana dopadł Kajetan Szmyt i młodzieżowiec Warty strzałem od słupka umieścił piłkę w siatce. W 20 minucie zapachniało jeszcze większą sensacją, Stefan Savić łatwo poradził sobie z Franem Tudorem i prezcyzyjnym uderzeniem podwyższył prowadzenie poznaniaków.

Częstochowianie do przerwy grali słabo. Jedyne dobre okazje mieli Ante Crnac i Władysław Kochergin. Pomocą rękę do gości w doliczonym czasie gry I połowy wyciągnął jednak sędzia Bartosz Frankowski dyktując po analizie VAR mocno kontrowersyjny rzut karny po upadku Bartosza Nowaka. Jedenastkę wykorzystał sam poszkodowany.,

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU WARTA POZNAŃ - RAKÓW CZĘSTOCHOWA

Po zmianie stron obrońca tytułu bardziej zdecydowanie ruszył do odrabiania strat i miał kilka dobrych okazji. Po centrze debiutującego w Rakowie Ericka Otieno groźnie głową strzelał Nowak. Później precyzyjnie przymierzył Kochergin, ale Jędrzej Grobelny znów wykazał się nie lada kunsztem. Wreszcie po centrze Jeana Carlosa w słupek trafił Crnac.

Goście atakowali do końca oblegając w ostatnich minutach bramkę Warty, lecz nie udało im się wyrównać i do domu wrócili z pustymi rękami doznając sensacyjnej porażki z broniącymi się przed spadkiem poznaniakami.

Warta Poznań - Raków Częstochowa 2:1 (2:1)

Bramki 1:0 Kajetan Szmyt (3), 2:0 Stefan Savić (20), 2:1 Bartosz Nowak (45+5-karny)