Skra Częstochowa - Górnik Wałbrzych 2:1: Nasi piłkarze grają dalej [ZDJĘCIA]

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Kłusek
Skra Częstochowa w I rundzie przedwstępnej Pucharu Polski pokonała Górnika Wałbrzych 2:1. Częstochowianie awansowali do dalszych gier.

Skra Częstochowa wzmacnia się przed sezonem

Skra Częstochowa myśląc o dalszych awansach bardzo mocno zmienia skład drużyny. Do tej pory pozyskano sześciu nowych zawodników a budowa składu nie jest jeszcze zakończona.

Do I rundy przedwstępnej Pucharu Polski zawodnicy Skry Częstochowa przystąpili bardzo mocno zdeterminowani. Górnik Wałbrzych gra w wyższej grupie rozgrywkowej i teoretycznie powinien stanowi większe zagrożenie. Ale tego nie było widać na boisku.
Już w 18 minucie po ręce na polu karnym, jedenastkę na gola zamienia Marcin Chmiest. Pozostanie Marcina Chmiesta w drużynie jest odbierane jako bardzo duży sukces działaczy Skry Częstochowa.

W 41 minucie Grzegorz Michalak przy asyście Marcina Folca wyrównuje na 1:1 . W 42 minucie żółtą kartkę otrzymuje Dariusz Zawadzki.

W 66 minucie dochodzi do dużego zamieszania na połowie Skry Częstochowa i aby uspokoić atmosferę sędzia pokazuje dwie czerwone kartki ;dla Kamila Sobali (Skra) i dla Mateusza Sawickiego (GW). Od tej pory obie drużyny grają w „10”. W dalszej części drugiej połowy zawodnicy Skry zdobywają systematycznie przewagę .

W 87 minucie Mateusz Bik strzela zwycięskiego gola i Skra Częstochowa wygrywa 2:1.

17 lipca o godzinie 17.00 KS Skra Częstochowa, na własnym boisku spotka się z Motorem Lublin.

KS Skra Częstochowa - Górnik Wałbrzych 2:1 (1:1)

Bramki: 1:0 18. Marcin Chmiest (karny),

1:1 43. Dariusz Michalak,

2:1 87. Mateusz Bik
Czerwone kartki :Mateusz Sawicki i Kamil Sobala
żółte kartki : Dariusz Zawadzki, Marcin Chmiest i Wojciech Szuba.

KS Skra Częstochowa : Mateusz Kuhn ( z LKS Krzyżanowice) –Piotr Mastalerz (z Rakowa Częstochowa), Paweł Kowalczyk ( z Rakowa Częstochowa), Marcin Drzymont, Marcin Kowalski, Mateusz Woldan (65.Mateusz Bik), Kamil Sobala, Paweł Polak ( z Odry Wodzisław) (57.Kamil Ścisłowski z Victori Częstochowa), Adrian Musiał, Marcin Chmiest, Dariusz Zawadzki (mistrz Europy do lat 18 ) (89. Damian Krawczyk)

Górnik Wałbrzych: Damian Jaroszewski, Dariusz Michalak, Sławomir Orzech, Tomasz Wepa, Marek Wojtarowicz, Daniel Zinke, Adrian Moszyk (77. Jan Rytko), Wojciech Szuba, Marcin Folc, Mateusz Sawicki, Grzegorz Michalak