18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Raków Częstochowa - Ruch Zdzieszowice 1:2. Niespodziewana porażka częstochowian [ZDJĘCIA]

Krzysztof Kłusek
Raków Częstochowa niespodziewanie przegrał pierwszy wiosenny mecz z Ruchem Zdzieszowice.

Raków Częstochowa niespodziewanie przegrał z Ruchem

Licznie zgromadzeni kibice przyszli na mecz aby zobaczyć zwycięstwo Rakowa Częstochowa. Wszystko zaczęło się zgodnie z planem.

W 6. minucie z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Łukasz Buczkowski, a do odbitej przez bramkarza piłki dopadł Dawid Retlewski i pewnym strzałem zdobył gola. Wszystko szło zgodnie z oczekiwaniami. Ale za dwie minuty goście wyrówanali. I mecz rozpoczął się od początku. 1:1 to jeszcze nie przegrana. Zostały jeszcze 82 minuty.

Kluczowa dla przebiegu spotkania była końcówka pierwszej połowy. Najpierw drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, zobaczył za dyskusje z arbitrem Damian Byrtek. Chwilę później cios był jeszcze silniejszy, gdy gości na prowadzenie wyprowadził ładnym strzałem Mateusz Bodzioch.

W drugiej połowie inicjatywa pozostawała po stronie Rakowa Częstochowa. Niestety, mimo kilku szans, nie udało się wyrównać. Duży wpływ na przebieg meczu miał sędzia Sebastian Załęski z Warszawy, który pokazał 8 żółtych kartek. Damian Byrtek i Mateusz Bodzioch zobaczyli po dwie żółte kartki co się przełożyło na dwie czerwone . Obydwie drużyny kończyły mecz w „dziesiątkę”.

Summa summarum, trzeba było widzieć miny kibiców opuszczających stadion.
RKS RAKÓW Częstochowa - RUCH Zdzieszowice 1:2 (1:2)
1:0 Dawid Retlewski (6, asysta Łukasz Buczkowski)
1:1 Denis Sotor (8,
1:2 Mateusz Bodzioch (43, asysta Przemysław Bella)

SĘDZIOWAŁ: Sebastian Załęski (Warszawa).
Zawiedzonych widzów: 1407.
ŻÓŁTE KARTKI: Tomasz Pełka, Damian Byrtek, Diogo Alves - RKS Raków Częstochowa

Michał Łęszczak, Paweł Gamla, Mateusz Bodzioch, Przemysław Bella, Denis Sotor -Ruch Zdzieszowice
CZERWONE KARTKI: Damian Byrtek (42, druga żółta) – Mateusz Bodzioch (78, druga żółta)

RAKÓW: Mariusz Stępień – Tomasz Pełka (62. Damian Lenkiewicz), Łukasz Góra, Damian Byrtek, Radosław Strzelecki – Krzysztof Napora, Radosław Stefanowicz, Łukasz Kowalczyk (46. Diogo Alves), Łukasz Buczkowski (78. Artur Pląskowski) – Rafał Czerwiński (43. Bartosz Soczyński) – Dawid Retlewski.
RUCH: Tomasz Kasprzik – Dawid Kiliński (78. Łukasz Damrat), Sławomir Kierdal, Michał Łęszczak, Michał Bachor, Paweł Gamla, Mateusz Bodzioch, Przemysław Bella, Mateusz Szatkowski (72. Daniel Nowak), Marek Gładkowski (86. Wojciech Dudek), Denis Sotor.