Raków Częstochowa - Nadwiślan Góra 0:4. To koniec marzeń o awansie? [NOWE ZDJĘCIA]

Adrian Heluszka
Raków Częstochowa - Nadwiślan Góra 0:4. To koniec marzeń o awansie? Bardzo dotkliwej porażki z niżej notowanym Nadwiślanem Góra doznali w niedzielę piłkarze Rakowa Częstochowa. Częstochowianie ulegli rywalowi 0:4 i znacznie skomplikowali sobie drogę do awansu do I ligi.

Raków Częstochowa - Nadwiślan Góra 0:4. To koniec marzeń o awansie?

Już w pierwszej połowie w poczynaniach częstochowian widać było presję, która spoczywała na ich barkach. Już w 6. minucie po błędzie Błażeja Radlera sam na sam z Mateuszem Kosem znalazł się Adam Setla, ale golkiper Rakowa był górą.

W 27. minucie najlepszą okazję do zdobycia bramki w całym meczu dla czerwono-niebieskich zmarnował Artur Pląskowski. Po zagraniu Wojciecha Reimana napastnik Rakowa znalazł się sam przed pustą bramką, ale tylko w znany dla siebie sposób z kilku metrów posłał piłkę obok bramki.

Zmarnowana okazja zemściła się na ekipie Radosława Mroczkowskiego. Tuż przed przerwą Nadwiślan na prowadzenie wyprowadził Dawid Ogrocki.

Po przerwie Raków rzucił się do odrabiania strat, ale nie potrafili skierować piłki do siatki. W słupek głową trafił Pląskowski, a po strzale Wojciecha Reimana futbolówka nieznacznie minęła celu.

Nadwiślan groźnie kontrował i w 76. minucie na listę strzelców wpisał się najlepszy strzelec ekipy z Góry, Adam Setla. Piłkarze Rakowa nie mając już nic do stracenia, postawili wszystko na jedną kartę i odkryli się.

Niestety, zamiast zdobyć choć honorową bramkę stracili dwie kolejne. W 87. minucie gola zdobył Tomasz Matysek, a wynik ustalił w doliczonym czasie gry Bartłomiej Wasiluk. A to na dobrą sprawę najniższy wymiar kary, bo w dwóch sytuacjach szczęście dopisało gospodarzom. Po uderzeniach Dawida Retlewskiego i Krzysztofa Napory Raków od utraty kolejnych goli ratował słupek.

Po meczu niestety nie popisali się kibice, którzy nie przebierali w środkach i w nieparlamentarnych słowach ocenili grę swojego zespołu. - Kibice powinni być z zespołem na dobre i na złe. Nie chciałbym tego szerzej komentować - ocenił całą sytuację trener, Radosław Mroczkowski.

RKS Raków - Nadwiślan Góra 0:4 (0:1)