Raków Częstochowa - Gryf Wejherowo 3:1. Trzecie zwycięstwo z rzędu! [ZDJĘCIA]

Krzysztof Kłusek
Raków Częstochowa znów wygrywa! Po porywającej grze piłkarze Rakowa odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu . Kibice którzy przyszli na mecz obejrzeli widowisko które mocno ich rozgrzało . Dawno nie było słychać ani widać, aby jednym głosem „pikniki” wraz z „szalikowcami”, dopingowali swoich piłkarzy . W sobotę, piłkarze Rakowa wygrali z niepokonanym od pięciu spotkań Gryfem Wejherowo 3:1.

Raków Częstochowa wygrał trzeci mecz z rzędu

Gryf zaczął mecz bardzo dynamicznie i z dużą przewagą w polu . Ale to Raków w osiemnastej minucie, objął prowadzenie. Kilka metrów przed polem karnym, piłkę przechwycił Robert Brzęczek, dośrodkował, a akcję celnym strzałem zakończył Krzysztof Napora.

Zdobyta bramka dodała skrzydeł piłkarzom prowadzonym przez Jerzego Brzęczka oraz kibicom na stadionie. W kolejnych minutach strzały na bramkę Macieja Szlagi oddali: Dawid Retlewski i Krzysztof Napora. Przed zakończeniem pierwszej połowy, Gryf jeszcze kilka razy starał się stworzyć zagrożenie pod bramką Rakowa, jednak świetnie spisywali się nasi obrońcy. Z dużą przyjemnością można było patrzeć na grę Eryka Krupy i Roberta Brzęczka, którzy grali bez żadnych kompleksów wobec starszych kolegów .

Druga połowa, znów nie zaczęła się najlepiej dla piłkarzy Rakowa. W 14 minucie drugiej połowy Piotr Kołc z Gryfa Wejherowo wyrównał na 1-1 Sześć minut później Bartosz Soczyński bezbłędnie wykorzystał rzut wolny podyktowany za faul na Dawidzie Retlewskim. I wynik się zmienił na 2-1 dla Rakowa.

W 72. minucie sędzia wskazał na kolejny rzut wolny dla gospodarzy i Bartosz Soczyński znów zamienił to na kolejnego gola. Ale to nie był koniec emocji w meczu. Arbiter z Kielc dopatrzył się faulu Przemysława Wróbla w polu karnym i podyktował „jedenastkę” dla Gryfu Wejherowo.

Można sobie wyobrazić co się wtedy działo na stadionie . Doping było słychać daleko od stadionu na Limanowskiego . Zawodnik z Gryfa całkowicie zmylił naszego bramkarza . Przemysław Wróbel rzucił się w prawy róg a piłka poleciała w lewo , tylko około dwóch metrów za słupek. Stadion wraz z kibicami oszalał ze szczęścia . Takie mecze zapisują się na długo w pamięci .Piłkarze wraz z kibicami długo fetowali to zwycięstwo.

RKS Raków Częstochowa - GRYF WEJHEROWO 3:1 (1:0)
1:0 Krzysztof Napora (18, asysta Robert Brzęczek)
1:1 Piotr Kołc (59, bez asysty)
2:1 Bartosz Soczyński (65, z rzutu wolnego)
3:1 Bartosz Soczyński (73, z rzutu wolnego)

SĘDZIOWAŁ: Damian Gawęcki (Kielce).

ŻÓŁTE KARTKI: Krzysztof Napora (Raków) – Adrian Kochanek, Przemysław Kostuch, Maciej Szymański, Paweł Brzuzy (Gryf).

WIDZÓW: 801.

RKS RAKÓW: Przemysław Wróbel – Bartosz Soczyński, Damian Byrtek, Sławomir Ogłaza, Eryk Krupa – Łukasz Kowalczyk – Krzysztof Napora (85. Kamil Witczyk), Rafał Czerwiński, Robert Brzęczek (88. Łukasz Góra), Damian Lenkiewicz (59.Łukasz Buczkowski) – Dawid Retlewski (65. Łukasz Kmieć).

GRYF: Maciej Szlaga – Paweł Brzuzy, Przemysław Kostuch, Adrian Kochanek, Marcin Dettlaff (66. Mateusz Łuczak) – Mateusz Dąbrowski (74. Michał Więcek), Maciej Szymański, Piotr Kołc, Marcin Warcholak – Tomasz Bejuk (74. Łukasz Krzemiński), Rafał Siemaszko.