Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Noc Innowacji na Politechnice Częstochowskiej

Dawid Wygas
Dawid Wygas
Wideo
od 16 lat
Politechnika Częstochowska po raz pierwszy wzięła udział w 5. edycji ogólnopolskiego wydarzenia pod nazwą "Noc Innowacji - Digital Festival".

Politechnika Częstochowska po raz pierwszy wzięła udział w 5. edycji ogólnopolskiego wydarzenia pod nazwą "Noc Innowacji - Digital Festival". Naukowcy prezentowali swoje ówczesne projekty, odpowiadali na pytania i pokazywali, jak podążać ścieżką innowacji. Program zawierał trzy rodzaje wydarzeń: warsztaty, wykłady i ćwiczenia. Była to doskonała okazja do bliższego zapoznania się z najnowszymi technologiami i światem innowacji. Spotkania były dostępne w godzinach od 18:00 do 21:00.

Wszystkie sześć wydziałów Politechniki Częstochowskiej otworzyły swoje drzwi, prezentując najnowsze technologie w różnych dziedzinach nauk technicznych. Obejmowały one automatykę i robotykę, elektrotechnikę i elektronikę, badania strukturalne i mikrostrukturalne w inżynierii materiałowej, obserwacje makroskopowe grzybów, izolację DNA, bionikę, projektowanie 3D z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości oraz odnawialne źródła energii.

Dr inż. Małgorzata Lubas, adiunkt Wydziału Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej, zachęcała do odwiedzenia swojego wydziału, gdzie prezentowano innowacje takie jak skanowanie 3D i druk 3D, wykorzystywane w prototypowaniu i projektowaniu różnych urządzeń. Oprócz tego, były dostępne zajęcia z podstaw automatyki i robotyki oraz pokazy doświadczeń fizycznych, które miały na celu ułatwienie zrozumienia trudnych zjawisk fizycznych i chemii.

To wydarzenie było również okazją do wysłuchania wykładów na żywo, m.in. o wykorzystaniu energii jądrowej, szansach i wyzwaniach w branży odnawialnych źródeł energii, obecności farmaceutyków i kosmetyków w wodach oraz o technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) w nauce. Organizatorzy prezentowali efektowne pokazy zarówno fizyczne, jak i chemiczne, a także prezentacje robotów, skanerów 3D i drukarek 3D.

Dla tych, którzy nie mogli osobiście wziąć udziału, były dostępne trzy wykłady online na serwisie YouTube.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem najmłodszych, którzy licznie stawili się w budynkach Politechniki Częstochowskiej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto