MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Kaczyński w Częstochowie. Przywrócimy województwo! [FOTO]

Piotr Ciastek
Kaczyński: Przywrócimy województwo
Kaczyński: Przywrócimy województwo Piotr Ciastek
Prezes PiS odwiedził dziś Częstochowę. To drugi raz w ciągu jednego miesiąca. Tym razem ponownie wsparł Artura Warzochę w kandydowaniu na stanowisko prezydenta Częstochowy i obiecał przywrócenie województwa. Mówił też o fałszowaniu wyborów i niemoralnej koalicji z antypolskim ugrupowaniem w Sejmiku Śląskim. Zobaczcie zdjęcia!

W kilkunastominutowym wystąpieniu w siedzibie częstochowskiej Solidarności, prezes PiS mówił o Częstochowie jako o ważnym miejscu, z którym wiąże się tradycja katolicka i z którego promieniują wartości leżące u podstaw poczucia polskości.

- Jest rzeczą smutną, że dzisiaj z tymi wartościami się walczy. Walczy się tutaj w Częstochowie. Niestety podważa się je także w skali kraju. To wszystko, co działo się ostatnio wokół wyborów jest przecież podważaniem zasady uczciwości, rzetelności, a więc tych zasad, które są mocnym elementem naszej kultury. Stąd waga tego, co stanie się w Częstochowie. Ma to charakter ogólnopolski. Trzeba doprowadzić tutaj do zmiany, do dobrej zmiany, do powołania prezydenta, który jest związany z tymi wartościami i potrafi jednocześnie słuchać i służyć. - mówił Jarosław Kaczyński.

Prezes PiS zaznaczył, że w Częstochowie źle się dzieje, a ratunkiem jest właśnie wspierany przez niego kandydat. Jarosław Kaczyński podkreślił, że plan który przygotował dla Częstochowy Artur Warzocha, jest oparty na empatii i solidarności. Za wyróżniki jego programu podał m.in. chęć tworzenia stref ekonomicznych, utworzenie uniwersytetu, wspieranie budownictwa socjalnego i opieki społecznej oraz, co najważniejsze, przywrócenie województwa częstochowskiego.

- Te przedsięwzięcia, których podejmie się Artur Warzocha będą przygotowaniem do tego, by Częstochowa pozbawiona w sposób nieuzasadniony pozycji województwa, odzyskała ją. To jest nasza idea, idea którą chcemy zrealizować i wysuwamy tę kandydaturę z myślą o tej idei. - mówił Kaczyński. Dodał też, że w momencie, gdy Artur Warzocha pełnił funkcję wicewojewody śląskiego pewne instytucje wojewódzkie przeniesiono z powrotem do Częstochowy.

O fałszowaniu wyborów

Prezes Jarosław Kaczyński mówił też o nieprawidłowościach i nadużyciach podczas pierwszej tury wyborów i zbliżającej się drugie turze.

- Chciałem zapytać tych wszystkich, którzy rozważają głosowanie na kandydatów PO, czy chcą być razem z Jerzym Urbanem. Młodszym wyjaśniam, że był to rzecznik dyktatury Jaruzelskiego. Człowiek, który doprowadził do doskonałości system oszukiwania społeczeństwa i jednocześnie nieustannego kpienia ze społeczeństwa. Czy chcą być razem z panem Rozenkiem, zastępcą Urbana? Czy to jest ten wybór, który w pełni świadomie podejmują? - pytał prezes PiS.

Jarosław Kaczyński odniósł się także do swojego sejmowego wystąpienia, w którym zarzucił partii rządzącej fałszowanie wyborów. Klub PO miał wątpliwości, co do etyczności tych słów i skierował dziś wniosek do komisji etyki o ukaranie prezesa PiS.

- Jeżeli chodzi o Platformę Obywatelską to ona ma zdaje się wątpliwości, co do tego, czy w ogóle w Polsce powinna istnieć opozycja, mechanizmy kontrolne i to wszystko, co ogranicza władzą. Władzę Platformy Obywatelskiej. Otóż ja mam tutaj zdanie, że w Polsce powinna istnieć demokracja i powinny obowiązywać zasady praworządności. I to jest zasadnicza różnica między partią zachodu jaką my jesteśmy a partią wschodu jaką jest PO. - mówił wśród gromkich oklasków Jarosław Kaczyński. Według niego PO prowadzi marsz w stronę Mińska.

Zapytany przez dziennikarzy o dowody na fałszowanie wyborów i ewentualne wnioski do prokuratury Jarosław Kaczyński odpowiedział, że jest odpowiednia procedura do tego przewidziana i nie obejmuje ona udziału w sprawie prokuratury tylko sądy. Jak zapewnił prezes PiS wszelkie dowody zostaną wkrótce dostarczone.

Niemoralna koalicja w Sejmiku Śląskim

Prezes PiS mówił także o koalicji w śląskim sejmiku, w której będą PO, PSL i RAŚ. Odniósł się do twierdzeń, że jest to kara za to, że jest ostatnio w dobrym kontakcie z Leszkiem Millerem.

- Jeżeli chodzi o moje spotkanie z Leszkiem Millerem, to jest to kwestia polskiej demokracji. Tam gdzie wybory są fałszowane, tam demokracji po prostu nie ma. A co do koalicji w poszczególnych województwach, nie ma przecież żadnej wątpliwości, że między nami a SLD jest przepaść. Jeśli chodzi o udział w koalicji formacji, która wielokrotnie formułuje sądy, łagodnie mówiąc bardzo antypolskie, to jest kwestia moralnej i politycznej, a być może prawnej oceny i tych sądów i tych, którzy z nimi współpracują. Ale przyjdą mam nadzieję takie czasy, że odpowiednie organa będą to oceniać. - zakończył swoje wystąpienie Jarosław Kaczyński.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto