Gol Częstochowa - Mitech Żywiec: Częstochowianki ambitnie walczyły o punkt [ZDJĘCIA]

Krzysztof Kłusek
Gol Częstochowa zremisował z Mitechem Żywiec 1:1. To niespodzianka, bo drużyna gości była w tym spotkaniu zdecydowanym faworytem. Zobaczcie zdjęcia z meczu Gola Częstochowa.

Gol Częstochowa wprawił rywalki w zły nastrój

W sobotę piłkarki Gola wprowadziły w zły nastrój zawodniczki z Żywca. Częstochowianki teoretycznie skazane na wysoką przegraną , zremisowały z faworyzowanym Mitechem Żywiec.

Zawodniczki z Żywca od pierwszych minut atakowały bramkę naszej drużyny . Już w 15 minucie , po rzucie karnym za zagranie ręką , było 0-1 dla przeciwniczek.

Czyli było tak jak zakładały piłkarki z TS Mitech . W końcu nadeszła szczęśliwa 75. minuta meczu; zostawiona bez opieki i osamotniona Małgorzata Mesjasz oddała strzał z około 35 metrów. I ku zaskoczeniu wszystkich kibiców i zmarzniętej bramkarki, piłka trafiła w poprzeczkę , plecy bramkarki i wpadła do bramki.

Zawodniczki z Żywca były przy piłce ok. 80 procent czasu gry, oddały ok.25 strzałów i miały 12 rzutów rożnych. Mimo takiej przewagi , nasze zawodniczki szczęśliwie dotarły do końca i zdobyły pierwszy punkt w ekstralidze .

- Ten punkt musieliśmy kiedyś zdobyć - mówi prezes i trenera Gola Włodzimierz Seifryd. - Dziewczyny były skazywane na porażkę, ale stanęły na wysokości zadania i zremisowały. Teraz czekamy na pierwsze zwycięstwo w lidze”.

ISD AJD Gol Częstochowa - TS Mitech Żywiec 1:1 (0:1)

Bramki : Anna Żak -15 min TS Mitech Żywiec

Małgorzata Mesjasz – 75 min Gol Częstochowa

ISD AJD Gol Częstochowa : Karolina Klabis (1) - Paulina Rokosa (19), Renata Uchnast (13) , Martyna Jeziorska (20), Katarzyna Matczak (2) , Aleksandra Jędrak (10), Małgorzta Mesjasz (4), Natalia Klyta (22) , Suliga Olga (21) (86. Ciupa), Dominika Dąbrowa (15), Bąk. Katarzyna (5)

TS Mitech Żywiec : Aleksandra Komosa, Patrycja Rżany, Karolina Wiśniewska, Karolina Zasada, Krystyna Kuśnierz, Katarzyna Wnuk, Agata Droździk,(75’ Helena Mikulikowi) Anna Żuk ,(55’ Marzena Cholewka), Magdalena Chrzanowska, Półtorak Halina , Sykorova Dominika (SK)