Zawisza - Raków 1:1

Patryk Trybulec
W grze Rakowa trudno doszukać się jakiejkolwiek regularności. Tydzień temu częstochowianie przegrali po słabym meczu z GKS Tychy 0:2, a wczoraj pozbawili punktów jednego z kandydatów do awansu.

Podopieczni trenera Jerzego Brzęczka zremisowali w Bydgoszczy z miejscowym Zawiszą 1:1, a niewiele brakowało, by z dalekiego wyjazdu wrócili z kompletem punktów.

- Stworzyliśmy więcej stuprocentowych sytuacji i powinniśmy wygrać to spotkanie. Słowa uznania dla całego zespołu - cieszył się z postawy swoich młodych graczy trener Brzęczek.

Mimo dobrych okazji po obu stronach boiska, bramki padały dopiero po przerwie. Pierwsi ze zdobycia gola mogli cieszyć się gospodarze. W 59. minucie w polu karnym bramkarz Rakowa Mateusz Kos bezpardonowo potraktował Łukasza Ślifirczyka, który przejął niedokładne podanie Mateusza Góreckiego. Rzut karny na bramkę zamienił Wojciech Okińczyc.

Ale szczęście Zawiszy nie trwało długo, bo ambitnie grający goście doprowadzili do wyrównania już dwie minuty później. Na listę strzelców wpisał się ten, który kilkadziesiąt sekund wcześniej najbardziej zawinił przy straconym golu. Górecki wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego i zapewnił zasłużony punkt swojej drużynie.

Zawisza Bydgoszcz - Raków Częstochowa 1:1 (0:0)

Bramki 1:0 Wojciech Okińczyc (59 - karny), 1:1 Mateusz Górecki (61)