Włókniarz Częstochowa ma trzech finalistów krajowych eliminacji do IMŚJ

Bartłomiej Romanek
Włókniarz Częstochowa ma trzech zawodników w finale krajowych eliminacji do IMŚJ. Wczoraj rozegrano półfinały eliminacji w Pile i w Opolu. Awans wywalczyli Artur Czaja i Rafał Malczewski, a Hubert Łęgowik będzie rezerwowym.

Włókniarz Częstochowa. Starty naszych zawodników

Nasi juniorzy rywalizowali w Opolu. Najlepiej spisał się Rafał Malczewski, który z 11 punktami zajął trzecie miejsce. Artur Czaja wywalczył punkt mniej i zajął czwarte miejsce.

Hubert Łęgowik z 8 punktami został w finale rezerwowym po tym, jak w barażu przegrał z Adrianem Gałą. Odpadł najmniej doświadczony Oskar Polis, który wywalczył zaledwie punkt. Turniej wygrał Piotr Pawilicki przed Kacperem Woryną.

Włókniarz Częstochowa. Walasek i Jabłoński w sparingu

Grzegorz Walasek i Mirosław Jabłoński startowali w sparingu w Zielonej Górze w barwach Stali Gorzów. Lepiej wypadł Walasek, który zdobył 6 punktów w 3 biegach. Drugi z zawodników Włókniarza Częstochowa, Mirosław Jabłoński, zdobył 5 punktów w pięciu startach. Ich drużyna przegrała z mistrzami Polski aż 32:58.