Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

V Charytatywny Bal Miłośników Gminy Olsztyn zakończył się sukcesem [ZDJĘCIA]

BR
Charytatywny Bal Miłośników Gminy Olsztyn 2012.
Charytatywny Bal Miłośników Gminy Olsztyn 2012. Archiwum UG Olsztyn
Dzięki hojności i rekordowej liczbie uczestników V Charytatywnego Balu Miłośników Gminy Olsztyn, spełnią się życzenia Ady – mieszkanki gminy Olsztyn, która cierpi na dziecięce porażenie mózgowe.

W hali sportowej w Olsztynie bawiło się 270 gości, dzięki którym udało się zebrać ponad 19 tys. zł. Urządzenie, za pomocą którego Ada będzie się komunikować z otoczeniem zostało już zakupione. Zebrane podczas balu środki zostaną przeznaczone na laptop, oprogramowanie sprzętu i rehabilitację.

- Serdecznie, z całego serca dziękuję wszystkim uczestnikom balu oraz osobom, które przyczyniły się do zbiórki środków dla Ady. Dziękuję księżom: ks. prałatowi Ryszardowi Grzesikowi z Olsztyna, ks. proboszczowi Janowi Lisieckiemu z Choronia, ks. proboszczowi Włodzimierzowi Białkowi ze Zrębic oraz proboszczowi parafii w Poraju, ks. Zdzisławowi Zgrzebnemu, za to że pomogli nam bardzo skutecznie zbierać datki dla Ady. Dziękuję osobom prywatnym, firmom i organizacjom za pomoc, w tym największemu darczyńcy - firmie Sokpol - mówi wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski.

Charytatywną gwiazdą wieczoru był Piotr Machalica - polski aktor teatralny i filmowy, wielokrotnie nagradzany wykonawca piosenki aktorskiej, dyrektor artystyczny Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Imprezę poprowadził Adam Hutyra – aktor częstochowskiego teatru. Do tańca grał zespół „Telomery”, którego jednym z wokalistów jest laureat „Szansy na sukces” Krzysztof Drynda.

Dodatkowe rozrywki zapewnił gościom bezinteresownie, zanany prezenter Irek Bieleninik, mieszkaniec Olsztyna.

Organizatorami balu byli: Gmina Olsztyn, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie, Szkoła Podstawowa w Olsztynie, Komitet „Pomoc dla Ady”.

Laureaci anielskich statuetek

Podczas Balu, już po raz szósty, wójt Gminy Olsztyn - Tomasz Kucharski wyróżnił Statuetkami "Olsztyńskiego Anioła Stróża" osoby i organizacje, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju i promocji Gminy Olsztyn.

Grażyna Bednarek (wyróżniona w kategorii „Oświata, kultura i sztuka”) – wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej w Olsztynie. Troszczy się o dobry wizerunek szkoły na wielu płaszczyznach. Dba o wysoki standard nauczania. Unowocześnia bazę dydaktyczno-edukacyjną. Dzięki jej staraniom, w ostatnich latach budynek szkoły zyskał nowy wizerunek i estetyczny ogród. Na wiele działań realizowanych dla rozwoju uczniów i placówki pozyskuje środki zewnętrzne.

Mariusz Kleszczewski – wicemarszałek Województwa Śląskiego (wyróżniony w kategorii „Szczególne zasługi na rzecz rozwoju Gminy”) - wspiera najważniejsze przedsięwzięcia inwestycyjne, edukacyjne i promocyjne realizowane na terenie gminy Olsztyn i w regionie. Zabiegał m.in. o budowę drogi biegnącej przez gminę Olsztyn, rewitalizację rynku w Olsztynie, promocję, ochronę środowiska oraz edukację najmłodszych mieszkańców gminy.

Bogdan Malina (wyróżniony w kategorii „Działalność społeczna i troska o człowieka”) - kierownik niepublicznej Przychodni Lekarskiej w Olsztynie, z której usług bezpłatnie korzystają mieszkańcy gminy. Chętnie wspiera finansowo i organizacyjnie przedsięwzięcia: sportowe, kulturalne, promocyjne i edukacyjne. Służy pomocą potrzebującym.

Roman Radecki (wyróżniony w kategorii „Sport i kultura fizyczna”) - wieloletni trener i prezes klubu piłkarskiego „Sokół Olsztyn”. Doświadczony kierownik Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej wyróżniony przez Ministra Sportu i Turystyki.
„Roman to człowiek, który wie co robić dla rozwoju sportu, bardzo go tutaj potrzebujemy i lubimy” – tak mówią o nim sportowcy.

Władysław Sikorski (wyróżniony w kategorii „Działalność społeczna i troska o człowieka”) od 38 lat jest strażakiem ochotnikiem. Od 22 lat pełni funkcję Komendanta Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Olsztynie. Został czterokrotnie odznaczony za zasługi dla pożarnictwa. Dzięki Jego staraniom, każda jednostka wyposażona jest w odpowiedni sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Sprawnie koordynuje mobilność jednostek OSP podczas akcji ratowniczych i innych wydarzeń.

Stowarzyszenie na rzecz wspierania i rozwoju Małych Ojczyzn „Tur” (wyróżnione w kategorii „Działalność społeczna i troska o człowieka”) - działając na wielu płaszczyznach Stowarzyszenie przyczynia się do rozwoju i promocji trzech miejscowości: Turowa, Bukowna i Przymiłowic-Podgrabia. Członkowie Stowarzyszenia są współorganizatorami dorocznego festynu z prezentacjami bajek we własnej reżyserii i wykonaniu. Są inicjatorami powstania turowskiego chóru. Chętnie uczestniczą we wszystkich przedsięwzięciach związanych z rozwojem i zagospodarowaniem przestrzeni publicznej Turowa.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto