Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Tytan AZS Częstochowa wygrał Challenge Cup [ZDJĘCIA]. Jako drugi polski klub

BR
Tytan AZS Częstochowa wygrał złotego seta z AZS Politechniką Warszawską 18:16 i zdobył Challenge Cup. To drugi polski klub, który zdobył europejski puchar. 34 lata temu Płomień Milowice zdobył Puchar Europy Mistrzów Krajowych.

Częstochowianie w środę wygrali w Warszawie 3:1, ale u siebie przegrali 2:3 (25:14, 25:22, 22:25, 23:25, 11:15). AZS zapewnił sobie zwycięstwo po dramatycznym złotym secie (18:16).

Zwycięstwo rodziło się w bólach. Częstochowianie świetnie zaczęli i wygrali pewnie dwa pierwsze sety. Z biegiem czasu jednak Tytan AZS grał, jakby coraz bardziej paraliżowała go presja i wypełniona po brzegi Hala Polonia.

Na efekty niestety nie trzeba było długo czekać. Warszawianie powtórzyli osiągnięcie z rundy zasadniczej PlusLigi. Wtedy także przegrywali w Częstochowie 0:2, by wygrać 3:2. Taki wynik oznaczał konieczność rozegrania złotego seta.

W decydującej patrii gra znów nie układała się pomyśli częstochowian, którzy przegrywali już 7:11. I wtedy nastąpił nieoczekiwany przełom. Kontuzji doznał znakomicie grający dotychczas libero gości, Daniel Wojtaszek. To nieco wybiło rywali z rytmu, a Tytan AZS doprowadził do remisu.

Trzeba jednak powiedzieć, że pomogli mu w tym nieco sędziowie, bo po jednym z ataków Ardo Kreeka uznali oni niesłusznie że był aut. Ta akcja mogła zadecydować o zwycięstwie. Szczęście było jednak po stronie częstochowian, którzy w końcówce wygrali dzięki znakomitej grze blokiem.

Tytan AZS Częstochowa - Politechnika Częstochowska 2:3 (25:14, 25:22, 22:25, 23:25, 11:15)
Złoty set: 18:16 dla Tytana.