Tytan AZS Częstochowa przegrał z Asseco Resovia Rzeszów 1:3 [ZDJĘCIA]

Cztery sety, cztery boje, w których żadna z drużyn nie chciała ustąpić rywalowi pola ani na krok. Potężnych bomb było w tym pojedynku bez liku. W końcowym rozrachunku z wygranej (3:1) cieszyli się jednak goście z Rzeszowa.

- Ta nasza gra momentami wyglądała nieźle - powiedział doświadczony gracz AZS, Dawid Murek. - Walczyliśmy, było bardzo wiele wymian. Kibicom mecz mógł się podobać. Ale z drugiej strony mnóstwo piłek straciliśmy. Nie mo-że się nam to przytrafiać. Trze-ba z tego wyciągnąć wnioski.
Gospodarze najbardziej żałowali porażki w pierwszej partii, gdy przeciwnik był już niemal na łopatkach. Przy prowadzeniu 20:16 AZS wytracił jednak impet. Bez skrupułów wykorzystała to ekipa Ljubomira Travicy doprowadzając do re-misu 21:21. W nerwowej końcówce szczęście uśmiechnęło się do przyjezdnych.

Bartosz Janeczek, który w całym spotkaniu zdobył aż 32 pkt, poprowadził gospodarzy do wygranej w drugiej partii. Tym razem to akademicy wytrzymali ciśnienie w końcówce, wygrywając 26:24.
Trzeci i czwarty set należał do Resovii. Przyjezdni fantastycznie spisywali się w obronie, a Travica na zmianę korzystał z usług przyjmujących Aleha Akrem i Mateja Cernica.

Tytan będzie miał teraz okazję do treningów, bo następne spotkanie ligowe z Politechniką rozegra dopiero 5 marca.

Wyniki meczów o miejsca 1-6 i 7-10 oraz tabela PlusLigi siatkarzy: