Siatkarze Exact Systems Norwid przegrali z Olimpią, a w sobotę podejmują Krispol Września

OPRAC.: RED
Od porażki 1:3 z Olimpią Sulęcin rozpoczęli nowy sezon siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa. Okazją do przełamania będzie sobotni mecz z Krispolem Września.

Kibice Exact Systems Norwid Częstochowa doczekali startu rozgrywek w Tauron 1 Lidze. W środę podopieczni trenera Piotra Gruszki grali u siebie z Olimpią Sulęcin. Dla trenera Gruszki oraz dla nowych zawodników był to debiut przed częstochowską publicznością.

Licznie zgromadzeni kibice nie doczekali się jednak zwycięstwa. Exact Systems Norwid przegrał pierwszego i drugiego seta. Kiedy gospodarze wyraźnie wygrali trzecią partię to kibice mieli nadzieję, że siatkarze Exact Systems Norwid pójdą za ciosem i doprowadzą do tie-breaka.

Siatkarze Olimpii mieli jednak w środę swój dzień. Goście wygrali czwartego seta 25:17 i mogli cieszyć się z 3 zdobytych punktów.

Rozgrywki w Tauron 1 Lidze nabierają tempa. Exact Systems Norwid już w sobotę będzie miał okazję do przełamania się. Podopieczni trenera Piotra Gruszki o godz. 17 podejmują Krispol Września.

Exact Systems Norwid Częstochowa – Olimpia Sulęcin 1:3 (22:25, 25:27, 25:18, 17:25)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Łapszyński, Zawalski, Kryński, Długosz, Usowicz, Podborączyński (libero), Mordarski (libero) – Biliński, Gibek, Sługocki, Popiela, Wnuk.