Siarka Tarnobrzeg - Raków Częstochowa 1:2. Częstochowianie zagrają w barażach o I ligę!

AH
arc
Siarka Tarnobrzeg - Raków Częstochowa 1:2. Częstochowianie zagrają w barażach o I ligę! Piłkarze Rakowa Częstochowa w ostatniej kolejce drugiej ligi pokonali na wyjeździe Siarkę Tarnobrzeg 2:1 i korzystając z potknięcia Energetyku ROW Rybnik, który uległ u siebie Limanovii Limanowa, zagrają w barażach o awans do pierwszej ligi. Rywalem częstochowian będzie Pogoń Siedlce.

Po porażce z Nadwiślanem Góra wielu kibiców spisało już ekipę Radosława Mroczkowskiego na straty. Szanse na bezpośredni awans na zaplecze T-Mobile Ekstraklasy znacznie zmalały, bo aby myśleć o awansie oprócz wyjazdowego zwycięstwa w Tarnobrzegu, czerwono-niebiescy musieli również liczyć na potknięcia rywali.

Mecz w Tarnobrzegu miał niezwykle dramatyczny przebieg. W pierwszej połowie do głosu doszli gospodarze, którzy w 36. minucie objęli prowadzenie. Po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła pod nogi Roberta Tunkiewicza, który pięknym uderzeniem nie dał żadnych szans Mateuszowi Kosowi na skuteczną interwencję.

Po zmianie stron role odwróciły się. Do ataku ruszyli częstochowianie i już sześć minut po przerwie był remis. Po zagraniu Łukasza Buczkowskiego z najbliższej odległości do siatki trafił Wojciech Okińczyc.

Gdy wydawało się, że Raków będzie się musiał zadowolić jednym punktem, w doliczonym czasie gry w pole karne Siarki wdarł się Wojciech Reiman i precyzyjnym strzałem pokonał Artura Melona, dając częstochowianom bezcenne trzy punkty.

Wygrana sprawiła, że podopieczni Radosława Mroczkowskiego szansy na awans do I ligi szukać będą w barażach. Rywalem będzie Pogoń Siedlce. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 14 czerwca. Rewanż rozegrnay zostanie 20 czerwca na stadionie przy ulicy Limanowskiego o godzinie 17:00.

Siarka Tarnobrzeg - Raków Częstochowa 1:2 (1:0)