Rugby Club Częstochowa minimalnie przegrało z BBRC Łódź [ZDJĘCIA]

Krzysztof Kłusek
Zawodnicy Rugby Club Częstochowa musieli przełknąć gorycz kolejnej porażki. Nasza drużyna przegrała z BBRC Łódź, a decydujące przyłożenie miało miejsce w tzw."gry do martwej piłki".

Początek meczu był bardzo nieudany dla Rugby Club Częstochowa. Nasi zawodnicy przegrywali już nawet 0:12.Był to najtrudniejszy moment meczu ..

Po jednej z akcji doszło na boisku do awantury. Sędzia odesłał jednego z rywali z żółtą kartką na 10 minut kary. To osłabienie pozwoliło na dwukrotne otworzenie drogi do pola punktowego Maciejowi Gnychowi, a jedno udane podwyższenie Michała Krzypkowksiego pozwoliło zejść na przerwę z remisem 12:12.

RUGBY CLUB CZĘSTOCHOWA POKONAŁO ZIELONOGÓRZAN [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Nawet gdyby naszym zawodnikom udało utrzymać się prowadzenie do końca, nie zmieniłoby to układu tabeli gdyż do przeskoczenia AZS Zielona Góra potrzebne było zwycięstwo z bonusem za cztery przyłożenia. W związku z tym już w najbliższą niedzielę naszych zawodników czeka wyprawa do Bydgoszczy i pojedynek półfinałowy z Alfą, która zajęła pierwsze miejsce w 2 lidze po rundzie zasadniczej.

Rugby Club Częstochowa - BBRC Łódź 15-17 (12:12)
Punkty dla RCC: Gnych 10 (2P), Krzypkowski 5 (1K, 1pd)