Raków Częstochowa - Wisła Puławy 1:0. Częstochowianie mogli wygrać wyżej! [ZDJĘCIA]

Adrian Heluszka, fot. Krzysztof Kłusek
Raków Częstochowa znów zwycięski! Piłkarze Rakowa Częstochowa kontynuują zwycięską passę. Podopieczni Jerzego Brzęczka odnieśli w sobotę trzecie zwycięstwo z rzędu, pokonując Wisłę Puławy 1:0. Jedyną bramkę zdobył w 31. minucie Łukasz Kmieć, który popisał się pięknym uderzeniem z dystansu.

Raków Częstochowa mógł wygrać wyżej!

Wygrana czerwono-niebieskich mogła być bardziej okazała, gdyby częstochowianie mieli lepiej ustawione celowniki. W pierwszej części dogodnych sytuacji nie potrafili wykorzystać Robert Brzęczek i Daniel da Silva, który po rzucie rożnym znalazł się niepilnowany na piątym metrze przed bramką strzeżoną przez Michała Leszczyńskiego, ale uderzył bardzo wysoko nad bramką. Raków kontrolował przebieg całego spotkania i nie pozwolił ekipie z Puław na zbyt wiele.

W samej końcówce do gości uśmiechnęło się szczęście, gdy w 84. minucie Wojciech Reiman pięknym wolejem ostemplował poprzeczkę, a chwilę później Leszczyński w znakomity sposób wybronił mierzone uderzenie Patryka Serafina.

Raków Częstochowa już na pozycji wicelidera!

Raków z dorobkiem dziewięciu punktów awansował na pozycję wicelidera drugiej ligi. Już w środę podopieczni Jerzego Brzęczka zmierzą się na wyjeździe z liderującym MKS-em Kluczbork, który nie dość, że nie zaznał jeszcze w tym sezonie goryczy porażki, to nie stracił nawet jednej bramki.