Raków Częstochowa - Garbarnia Kraków 2:1. Nasi piłkarze lepsi w sparingu [ZDJĘCIA]

Bartłomiej Romanek
Raków Częstochowa lepszy od Garbarni Kraków. Piłkarze Rakowa pokonali w meczu sparingowym drugoligową Garbarnię Kraków 2:1. Trener Rakowa Jerzy Brzęczek sprawdził w tym spotkaniu dwudziestu dwóch zawodników.

Raków Częstochowa pokonał w sparingu Garbarnię Kraków

Trener czerwono-niebieskich Jerzy Brzęczek nie ukrywał po zakończeniu meczu, że w grze jego zespołu widać było kilka mankamentów, nad którymi będzie pracować podczas treningów.

- Cieszy bramka Łukasza Buczkowskiego, bo to już drugi jego gol w zimowych sparingach, strzelony bezpośrednio z rzutu wolnego . Brzęczek nie wykluczył także, że w najbliższym tygodniu jego zespół rozegra dodatkowe spotkanie kontrolne. Zaplanowany na dzisiaj mecz sparingowy z Janiną Libiąż nie doszedł do skutku. W piątek, zespół gości odwołał przyjazd do Częstochowy.

Mecz sparingowy obserwował kapitan reprezentacji Polski i zawodnik Borussii Dortmund, Jakub Błaszczykowski , który porusza się o kulach po rekonstrukcji wiązadeł krzyżowych. Był również bramkarz Rakowa, Mateusz Kos także używający kul do poruszania.

RKS RAKÓW Częstochowa - GARBARNIA KRAKÓW 2:1 (1:1)

0:1 Sebastian Kokoszka(29)
1:1 Patryk Murawski (37, asysta Radosław Stefanowicz)
2:1 Łukasz Buczkowski (86, z rzutu wolnego)

RKS Raków Częstochowa : I połowa : Przemysław Wróbel - Bartosz Soczyński, Sławomir Ogłaza, zawodnik testowany, Radosław Strzelecki, Krzysztof Napora, Radosław Stefanowicz, Łukasz Kowalczyk, Kamil Witczyk, Rafał Czerwiński, Patryk Murawski
II połowa: Mariusz Stępień, Tomasz Pełka, Damian Byrtek, Mariusz Holik, Łukasz Kominiak, Przemysław Mońka, Diogo, Łukasz Kmieć, Łukasz Buczkowski, Artur Pląskowski, Dawid Retlewski.

Trener: Jerzy Brzęczek

RKS Garbarnia Kraków : I połowa : Jakub Sypniewski - Adrian Fedoruk, Mateusz Kowalski, Gjentijan Haxhijaj, Paweł Byrski - Jakub Górecki, Krzysztof Kalemba, Tomasz Metz, Łukasz Cichy, Sebastian Kokoszka - Michał Górecki
II połowa: Adrian Jękot - Norbert Piszczek, Mateusz Kowalski, Marcin Pluta, Przemysław Senderski, Tomasz Kalicki, Krzysztof Kalemba (60` Gjentijan Haxhijaj), Karol Kostrubała, Łukasz Cichy (60` Michał Górecki), Tomasz Metz (70` Sebastian Kokoszka), Piotr Kaczor.

Trener: Mirosław Kmieć