Raków Częstochowa - Piast Gliwice 1:0 ZDJĘCIA, WYNIK Częstochowianie wicemistrzem Polski! Historyczny sukces drużyny Marka Papszuna

Tomasz Kuczyński
10.05.2021 r. 29. kolejka PKO Ekstraklasy: Raków Częstochowa - Piast Gliwice.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
10.05.2021 r. 29. kolejka PKO Ekstraklasy: Raków Częstochowa - Piast Gliwice. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Bartłomiej Romanek
W poniedziałek 10.05.2021 r. w ostatnim meczu 29. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa z Piastem Gliwice. Drużyna Marka Papszuna do Pucharu Polski dorzuciła również historyczne dla klubu wicemistrzostwo Polski. I to wszystko w roku 100-lecia Rakowa! Zobacz ZDJĘCIA z meczu Raków - Piast.

Poniedziałkowy mecz miał konkretną stawkę, choć różną dla obu drużyn. Wygrana Rakowa dawała częstochowianom tytuł wicemistrzowski. Zwycięstwo Piasta dawało gliwiczanom znaczne zbliżenie się europejskich pucharów.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Raków - Piast

Raków był lepszy do przerwy i prowadził 1:0

Gospodarze przeważali już w pierwszym kwadransie, a potem przeszli do konkretów. W 16. minucie Vladislavs Gutkovskis obiegł Frantiska Placha, ale z ostrego kąta trafił w boczną siatkę.

W 29. minucie Ivi Lopez po rzucie rożnym uderzył woleja z pierwszej piłki i Martin Konczkowski wyręczył Placha. Próbował jeszcze Kamil Piątkowski, ale uderzył nieczysto i niecelnie.

Raków został nagrodzony w 32. minucie. Ivi Lopez zagrał za linię obrony, którą „złamał” Tomas Huk i Gutkovskis z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Piasta.

W doliczonym czasie Placha zatrudnili jeszcze po rzucie rożnym główkujący Gutkovskis i próbujący dobijać Andrzej Niewulis.

Piast w pierwszej połowie stworzył sobie tylko jedną okazję, gdy w 20. minucie uderzył Dominik Steczyk, a jego strzał odbił obrońca i piłka poleciała obok bramki.

- Nie stwarzamy sytuacji i to jest nasz problem - ocenił obrońca gości Jakub Czerwiński, który myślał, że przy straconym golu Gutkovskis był na spalonym…

Słupek Świerczoka, poprzeczka Jodłowca

Gliwiczanie zaczęli aktywniej drugą część, co zapewne było efektem wizyty w szatni i rozmowy z trenerem Waldemarem Fornalikiem. Goście szukali swej szansy - Michał Chrapek główkował za lekko, natomiast po główce Jakuba Świerczoka piłka odbiła się od zewnętrznej strony słupka, a w 64. minucie Tomasz Jodłowiec głową posłał piłkę w poprzeczkę.

Anulowany gol Araka i okazje Piasta w doliczonym czasie

W 70. minucie Raków się odgryzł. Plach odbił piłkę po główce Mateusza Wdowiaka, dobijał jeszcze Jakub Araka i Tomasz Mokwa dobrze interweniował.

Arak sześć minut później skierował piłkę do siatki, jednak gol został anulowany, bo napastnik gospodarzy zagrał ręką.

Piast ciągle miał więc szansę na drobienie strat. Szybko w dobrej sytuacji znalazł się Świerczok i strzelił tuż przy słupku. W doliczonym czasie gry po pięknej akcji gości Michał Żyro uderzył niecelnie. Również Świerczok nie zdołał później zmieścił piłki w świetle bramki.

Raków w ostatniej kolejce pojedzie do Szczecina, gdzie po meczu z Pogonią dostanie srebrne medale. Piast zagra z Wisłą Kraków.

Raków Częstochowa - Piast Gliwice 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Vladislavs Gutkovskis (32)

Raków: Holec - Piątkowski, Niewulis, Arsenić - Tudor, Poletanović (63. Schwarz), Tijanić, Ivi Lopez (81. Szelągowski), Cebula (46. Wdowiak), Kun - Gutkovskis (68. Arak).

Piast: Plach - Konczkowski, Huk, Czerwiński, Mokwa - Steczyk (65. Pyrka), Jodłowiec (65. Alves), Sokołowski (79. Lipski), Chrapek, Badia (46. Żyro) - Świerczok.

Żółte kartki: Wdowiak - Badia, Żyro

Sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widzów: Mecz bez udziału publiczności