MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Politechnika Częstochowska przekonuje: warto studiować optometrię

Katarzyna Stacherczak
Katarzyna Stacherczak
Dawid Wygas
Dawid Wygas
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Trwa rekrutacja na studia. Wśród proponowanych przez Politechnikę Częstochowską kierunków jest między innymi fizyka techniczna ze specjalizacją optometria, która pozwala na przygotowanie oraz rozwinięcie umiejętności zawodowych do pracy w gabinetach optycznych.

Kandydaci na studia coraz chętniej wybierają kierunki związane z szeroko rozumianą fizyką.

- Fizyka wyjaśnia wszystkie zjawiska i jest jak najbardziej spektakularna - przyznaje Piotr Gębara, z katedry fizyki Politechniki Częstochowskiej. - Studiując fizykę można zobaczyć zupełnie inną perspektywę. Nie straszymy fizyką, tylko raczej do niej zachęcamy. Stąd też rozwój kierunków z nią związanych - dodaje.

Politechnika Częstochowska stawia przede wszystkim na optometrię.

- Jest to nauka pokrewna okulistyce, zajmująca się korygowaniem wad wzroku i doborem okularów oraz soczewek kontaktowych, jak również wstępną symptomatologią chorób układu wzrokowego. Nie stawiamy diagnozy, ale patrzymy, co się dzieje w oczach danej osoby - mówi Marcin Gacek z katedry fizyki Politechniki Częstochowskiej.

Tok studiów stacjonarnych na optometrii to 7-semestralne studia inżynierskie oraz 3-semestralne studia magisterskie. W salach, w których kształcą się studenci, znajdziemy nowoczesne sprzęty znane nam przede wszystkim z gabinetów okulistycznych.

- Jeśli chodzi o proces kształcenia, to wszystko, czego musimy się dowiedzieć, jest ujęte. Wykładowcy są bardzo pomocni i są w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania - Patrycja Baron, studentka drugiego roku fizyki technicznej ze specjalizacją optometria.

Czego dokładnie uczą się studenci na optometrii?

- Oprócz oczywiście fizyki, która jest bardzo istotna i wyjaśnia wszelkie możliwe zjawiska związane z przyrodą oraz wszystkim, co nas otacza, najbardziej koncentrujemy się na optyce. Oprócz tego uczymy obsługi różnego rodzaju urządzeń oraz anatomii układu wzrokowego i chorób układu wzrokowego - wyjaśnia Marcin Gacek.

Po ukończeniu studiów, absolwent jest przygotowany do samodzielnej pracy w gabinecie optometrycznym.

- Bardzo często jest to łączone z okulistyką. Absolwent przygotowuje pacjenta do konsultacji lekarskiej - przeprowadza z nim pełen wywiad badając ostrość widzenia, dobierając korekcję okularową, a lekarz przychodzi i stawia diagnozę, o ile takowa jest potrzebna.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto