Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Piknik 800+ w Częstochowie. Wicewojewoda opowiadał o zmianach w programie. Zobaczcie ZDJĘCIA z wydarzenia

RED
Piknik 800+ w Częstochowie. Wicewojewoda opowiadał o zmianach w programie
Piknik 800+ w Częstochowie. Wicewojewoda opowiadał o zmianach w programie
WYDARZENIA. W sobotę 19 sierpnia w Częstochowie odbył się Piknik 800 plus, którego atrakcje były skierowane głównie do dzieci, chociaż starsi też znaleźli coś dla siebie. O rządowym programie społecznym mówił podczas wydarzenia wicewojewoda śląski Robert Magdziarz.

Zobacz zdjęcia - kliknij TUTAJ!

Piknik 800+ w Częstochowie - zobacz ZDJĘCIA. Wicewojewoda opowiadał o zmianach w programie

Przypomnijmy, że Ministerstwo Rodziny i Polityki społecznej we współpracy z Urzędami Wojewódzkimi w połowie lipca rozpoczęło kampanię, promującą zmiany, które zostaną wprowadzone w świadczeniu 500 plus. Pikniki 800 plus mają odbywać się w różnych regionach Polski. Jeden z nich miał miejsce właśnie w Częstochowie przy ośrodku Caritasu. Na najmłodszych czekał szereg bezpłatnych atrakcji takich jak: warsztaty, animacje, konkursy, a także dmuchańce. Podczas letniego sezonu szczególnie powinniśmy pamiętać o bezpieczeństwie, dlatego też jednym z punktów imprezy był quiz z udziałem policji, który dotyczył "Bezpiecznych wakacji". Rodzice również brali udział w quizach. Na stanowisku ZUS można było wykazać się wiedzą o programach socjalnych 500+, „Dobry Start”.

- Chciałbym podkreślić, że program wspierający dzieci jest pierwszym programem tego typu w historii uchwalonym przez rząd PiS. W krajach zachodnich takie programy występują. To jest przykład, że dążymy do takich lepszych rozwiązań, do rozwiązań wspierających polską rodzinę. Wszystkim uczestnikom dzisiejszego pikniku życzę dużo radości i zachęcam do dobrej zabawy - mówił wicewojewoda śląski Robert Magdziarz.

Podczas krótkiego briefingu prasowego w trakcie pikniku wystąpił też Szymon Giżyński, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, który mówił m.in. o rozwoju Uniwersytetu Jana Długosza i planach stworzenia muzeum w dawnej katowni UB przy ulicy Popiełuszki w Częstochowie.

- Rząd PiS nie realizuje tylko wielkich programów docierających do wszystkich Polaków z polską rodziną na czele. Dociera również do tych samych grup, realizując swoje zadania punktowo. Jednym z takich punktów jest sprawa związana z uniwersytetem, który rozwinął się z Wyższej Szkoły Pedagogicznej do Uniwersytetu bezprzymiotnikowego - mówił minister Szymon Giżyński.

Do zgromadzonych na pikniku mówiła też radna PiS-u Monika Pohorecka.

- Inwestycja w dzieci i w rodzinę jest inwestycją w Polskę. Ja jestem radną miasta Częstochowy i z pełną odpowiedzialnością mogę państwu powiedzieć, że gdyby nie środki rządowe wielu programów w mieście Częstochowie nie byłoby zrealizowanych. Świadczenie 500+ to jeden z programów dzięki któremu mieszkańcy miasta podnieśli poziom swojego życia - mówiła radna.

Program 500+ rząd wprowadził w 2016 r. Od lipca 2019 r. świadczenie przysługuje na każde dziecko w rodzinie do ukończenia 18. roku życia – bez kryterium dochodowego. Od stycznia 2024 świadczenie ma zostać podniesione do 800 zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto