Orlicy i młodzicy ścigali się wokół Mstowa

(su)
W miniony weekend młodzicy i orlicy ścigali się w Mstowie i jego okolicach. Ci pierwsi rywalizowali w Nadziejach Olimpijskich, drudzy w VIII serii Pucharu Polski.

Tym razem miejsce poza podium zajął Kamil Markowski (Scout Częstochowa), który kilkakrotnie triumfował w tej imprezie. Nie udało mu się przyłączyć do uciekającej grupki. Później był już tak pilnowany przez rywali, że nie był się w stanie im urwać. Dojechał jednak do mety na czele peletonu, zajmując generalnie 5. miejsce. Artur Wójcik (Dospel) był 23., a Błażej Policiński (ULKS Witkowice) 43. W młodziczkach Ewa Kuna sklasyfikowana została na 14. pozycji.

W Pucharze Polski orlików żadnemu z naszych zawodników nie udało się stanąć na podium. Najwyżej sklasyfikowany został Krzysztof Barczyk (Domin Scout Częstochowa), plasując się na 11. lokacie. Na 15. osiągnął metę Łukasz Pluta (Dospel), a na 26. Piotr Barczyk (Domin). Adam Pierzga (Dospel) urwał na drugiej rundzie dźwignię przerzutki i po czwartym okrążeniu wycofał się z zawodów.