MKS Kluczbork - Raków Częstochowa 3:4. Częstochowianie na czwartym miejscu w drugiej lidze

Bartłomiej Romanek
Częstochowski Raków potwierdził, że w tym sezonie może powalczyć o znacznie wyższą lokatę niż przed rokiem. Raków po dramatycznym meczu wygrał na wyjeździe 4:3 z zawsze groźnym MKS-em Kluczbork i jest czwarty w tabeli.

Mecz dla Rakowa rozpoczął się fatalnie, bo już w 3 min. Hober uzyskał prowadzenie dla MKS-u. Wtedy jednak rozpoczął się festiwal gry częstochowian, którzy zdobyli 3 bramki w 17 minut! Najpierw trafił Bezerra, później Pląskowski (trzeci gol w sezonie) i P. Kowalczyk z rzutu karnego.

Przed przerwą kontaktowa bramkę dla gospodarzy zdobył jeszcze Sudoł. Po przerwie wynik na 4:2 podwyższył Balogun, ale bramka Burskiego kwadrans przed końcem spowodowała, że do końca mecz trzymał w napięciu. Na szczęście więcej goli już nie padło, a Raków odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie.