KS Częstochowianka – samodzielnym liderem

Krzysztof Kłusek
W hali sportowej „Częstochowianka” obył się kolejny mecz na szczycie tabeli. Wiadomo było, że zwycięzca meczu będzie liderem tabeli. O to miano, KS Częstochowianka walczyła z vice-liderem, UKS Gwiazda Tarnowskie Góry.

Dwa pierwsze sety nie wskazywały na mecz „ na szczycie”. Zawodniczki z Tarnowskich Gór łatwo przegrały do 13 i do 15. Prawdziwa walka rozpoczęła się dopiero w trzecim secie. Walka była bardzo zacięta i wyrównana. Dopiero w końcówce seta częstochowianki rozstrzygnęły set i mecz na swoją korzyść. Zwyciężył dotychczasowy lider, KS Częstochowianka. „Czanka” umocniła się na szczycie tabeli, a UKS Gwiazda Tarnowskie Góry pozostał wice-liderem. Gorzej poszło SPS AZS Politechnika Częstochowska. Zawodniczki SPS’u grając gościnnie w hali „Częstochowianki” przegrały 3-0 z zawodniczkami Silesia Volley Chorzów.

KS Częstochowianka – UKS Gwiazda Tarnowskie Góry 3-0 ( 25–13, 25-15, 25-22 )
KS Częstochowianka: Klaudia Gawor, Małgorzata Gołda, Martyna Knysak, Wiesława Siuda, Wiktoria Szumera, Aleksandra Stefańska, Angela Mroczek, Magdalena Włodarczyk, Michalina Fujarska, Anna Łuszczyk, Justyna Kasprzyk, K. Ławniczak
Trenerzy: Paweł Kapica, Anita Krzyczmonik
UKS Gwiazda Tarnowskie Góry: K. Kończak, D. Markiewicz, A. Tomanek, D. Siwy, N. Dąbrowska, S. Lniany, A. Janoszek, M. Mazur, K. Gajda, A. Gnys, P. Przybyłek, M. Murdzek,
Trener: Jacek Tarkiewicz