KS AJD Częstochowianka pokonała Polonię Łaziska Górne [ZDJĘCIA]

Krzysztof A. Kłusek, Anita Feć – Krzyczmonik.
Krzysztof A. Kłusek
W 11. kolejce rozgrywek, KS Częstochowianka zmierzyła się z KS Polonia Łaziska Górne. Klub z Łazisk , mający 6 punktów i zajmujący 7 miejsce w tabeli, nie był faworytem tego meczu. Drużyna z Częstochowy chcąc się zakwalifikować do fazy play - off, nie mogła przegrać tego meczu. Naszym celem było zdobycie 3 punktów i to bez straty seta.

Już pierwszy set pokazał podział sił na boisku. Ten mecz jak i cały sezon zdecydowanie należy do Wiesławy Siudy, która swoimi zagraniami czyni duży zamęt na połowie przeciwniczek. Z tyłu pola królują Angela Mroczek i Anna Łuszczyk. W obronie ładnie zaprezentowała się Aleksandra Stefańska .

Na pozycji przyjęcie z atakiem bardzo dobrze zagrała wychowanka Częstochowianki, Klaudia Gawor. Nowy nabytek klubu, przyjmująca Justyna Sagan, w każdym swoim wejściu notowała bardzo korzystny bilans. Duża ilość bloków świadczy o dobrej korelacji na linii środkowa bloku/skrzydłowe. Tu należy pochwalić Magdalenę Włodarczyk i Klaudię Hajduk. Po długiej przerwie wynikającej z kontuzji, wróciła na boisko rozgrywająca Karolina Olczyk. Wszystko to spowodowało, że kolejne dwa sety przypieczętowały dominację częstochowskiej drużyny. A to przełożyło się na zdobycie trzech punktów bez straty seta.

W nadchodzącą sobotę nasza drużyna wyjeżdża do Opola aby się zmierzyć z zespołem ECO AZS Uni Opole. W Opolu nikt sobie nie wyobraża aby drużyna z Częstochowy mogła ugrać seta. Czyli zupełnie odwrotnie niż nasze zawodniczki. Które nie wyobrażają sobie przegranej. ECO AZS Uni Opole chce awansować do I ligi a nasza drużyna chce się załapać do fazy play – off. Czyje oczekiwania będą bliższe prawdy, okaże się w sobotę , 10 grudnia. Następny przeciwnik to KS Olimpia Jawor. Kolejny klub z czołówki, wicelider tabeli. Przed drużyną z Częstochowy dwa bardzo trudne tygodnie. Zapowiada się fascynująca rozgrywka o play – off.

KS AJD Częstochowianka Częstochowa - KS Polonia Łaziska Górne 3:0 (25:18, 25:22, 25:15)