Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Klubokawiarnia Alernatywa 21, Fundacji Oczami Brata potrzebuje wsparcia

Janusz Strzelczyk
Fundacja Oczami Brata w tym trudnym czasie pandemii koronawirusa prosi o wsparcie. Paweł Bilski - fundator i prezes Fundacji Oczami Brata oraz współzałożyciel Klubokawiarni Alternatywa 21 na profilu facebookowym organizacji skierował apel w sprawie zagrożenia funkcjonowania Klubokawiarni. Lokal mieście się w Częstochowie przy ul. Przemysłowej 14/16 (wejście od ul. Mielczarskiego 20)

– Alternatywa 21 to miejsce pracy Zuzy, Mateusza, Marty i Dominiki. Ale praca nie jest tam najważniejsza, to możliwość realizacji ich marzeń oraz nauki samodzielnego życia. Dziś w dobie koronawirusa bardzo trudno prowadzić jakikolwiek biznes, tym bardziej biznes społeczny – mówi Paweł Bilski. – Dlatego dziś w swoim i ich imieniu, prosimy o pomoc i wsparcie. Każda wpłata pomoże nam utrzymać klubokawiarnię. Prosimy o pomoc w postaci przekazania tej informacji jak najszerzej. Prosimy też o zamawianie cateringu (codziennie oferujemy inne dania wegetariańskie i mięsne - tel. 786-101-133).
Fundacja Oczami Brata zabiegała o otwarcie swojej klubokawiarni z determinacją o otwarcie Klubokawiarni Alternatywa 21. Docierali do sponsorów. I udało się. W poniedziałek, 19 grudnia 2016 roku odbyło się uroczyste otwarcie spółdzielni socjalnej, „Jasne, że Alternatywa 21”, w której znalazły zatrudnienie osoby niepełnosprawne.
Osoby, które nie raz usłyszały, że do niczego się nie nadają, że są bezużyteczne. Osoby, dla których Klubokawiarnia “Alternatywa 21” to miejsce, w którym zmienia się ich życie .
To może być dla nich pierwszym krok na swojej drodze ku samodzielności. Z budżetu miasta i prowadzonej przez fundację zbiórki zakupione zostały sprzęty kuchenne, naczynia, wyposażenie sali oraz kuchni.
Pracownicy spółdzielni wraz z członkami fundacji własnymi siłami wyburzyli ścianki działowe w lokalu oraz uprzątnęli całe pomieszczenie z gruzu i innych elementów po ostatnim właścicielu. Lokalni przedsiębiorcy przekazali materiały budowlane o wartości ok. 15 tys. zł.
Całkowity koszt remontu wyniósł ok. 65 tys. zł. Fundacja Oczami Brata w Częstochowie obchodzi jubileusz 6-lecia działalności. Niedawno otworzyła kolejny warsztat terapii zajęciowej.
To było otwarcie długo oczekiwanego (przez ponad 20 lat) drugiego Warsztatu Terapii Zajęciowej w Częstochowie dla 30 osób z niepełnosprawnością.
Rehabilitacja społeczna i zawodowa, realizowana w oparciu o indywidualne programy rehabilitacyjne przygotowane dla każdego uczestnika, pozwoli na zwiększenie kompetencji i zaradności życiowej, które przyczynią się do możliwości podjęcia pracy przez osoby z niepełnosprawnością.
Uczestnicy pracują w 6 pięcioosobowych grupach terapeutycznych, każda z nich pozwala na nabywanie nowych umiejętności w pracowniach: introligatorskiej, artystycznej, sprzątającej, komputerowej, gastronomicznej oraz życia codziennego.
Fundacja Oczami Brata to taka organizacja, która doskonale odnajduje się w swojej pracy, a do tego potrafi pozyskiwać środki na swoją działalność - i to nie tylko środki miejskie, ale także te zewnętrzne.
Fundacja poszerzając zakres swojej działalności, otworzyła specjalistyczną Placówkę Wsparcia Dziennego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto