Kibice Rakowa Częstochowa - znów mogli się cieszyć. Zdjęcia z meczu z Radomiakiem

Rafał Musioł
Piłkarze Rakowa dostarczyli kibicom sporo radości pewnie wygrywając z Radomiakiem.
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze Rakowa dostarczyli kibicom sporo radości pewnie wygrywając z Radomiakiem. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marek Tęcza
SPORT. Piłkarze Rakowa Częstochowa po klęsce z Lechem szybko odzyskali równowagę i pokonali Radomiaka Radom 3:0. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale Fran Tudor nie wykorzystał jedenastki. Zobaczcie zdjęcia z meczu oraz kibiców.

Zobacz zdjęcia z meczu Raków Częstochowa - Radomiak Radom
Klęska 1:4, jaką poniósł Raków w zaległym meczu z Lechem, najwyraźniej mocno rozdrażniła mistrzów Polski. Częstochowianie, w składzie których Dawid Szwarga dokonał aż siedmiu zmian, wyszli z tunelu naładowani energią i rzucili się do ataków zaraz po rozpoczęciu spotkania.

Po niespełna trzech minutach było już 1:0. Albert Posiadała odbił piłkę nogą, a do siatki posłał ją niemal z punktu rzutu karnego Bogdan Racovitan. Raków całkowicie zdominował grę, i w 18 minucie kibice znowu eksplodowali radością. Tym razem przedwczesną. Fabian Piasecki, jak pokazał VAR, za szybko ruszył z własnej połowy, i cały późniejszy bieg oraz zwycięski pojedynek z bramkarzem został anulowany. Do przerwy gole już nie padły.

Jeśli Radomiak wychodził z założenia, że mistrzowie Polski muszą zwolnić tempo, srogo się przeliczył. Raków w drugiej połowie znów wyprowadzał atak za atakiem.

W 61. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego Sonny’ego Kittela zamieniło się w asystę dla Racovitana, a oklaski w wykonaniu Vladana Kovacevicia były jednym z największych wysiłków golkipera w tym spotkaniu.

Raków bawił się z Radomiakiem jak kot z myszą i zadał trzecie trafienie. Tym razem z wolnego piłkę centrował Władysław Koczerhin, a swojegopierwszego gola zaliczył John Yeboah.

Wynik mógł być jeszcze wyższy. W dziewiątej doliczonej minucie Pedro Henrique zagrał ręką i Tomasz Musiał podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Fran Tudor i.. przegrał z Posiadałą, co zepsuło humor pewnie tylko samemu strzelcowi.

W najbliższy czwartek w Sosnowcu Raków, który awan sował na trzecie miejsce w tabeli, rozegra mecz w Lidze Europy, a jego rywalem będzie Sturm Graz.

Raków Częstochowa - Radomiak Radom 3:0 (1:0)