MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Kamery "łapiące na czerwonym" w woj. śląskim! Uważajcie tutaj. Oto nowa LISTA miejsc 2024!

red.
UWAGA! W Polsce mamy już zainstalowane 33. rejestratory "łapiące: kierowców przejeżdżających przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Część z nich, znajduje się w woj. śląskim! Ile dokładnie i gdzie? Sprawdź! Oto najnowsza lista 2024!

Sprawdź te lokalizacje - kliknij TUTAJ!

Kamery "łapiące na czewionym" w woj. śląskim - są NOWE rejestratory! Oto lista 2024

Publikujemy najnowszą LISTĘ rejestratorów przejazdu na czerwonym świetle w woj. śląskim! Od ostatniego naszego zestawienia, pojawiły się nowe lokalizacje! Gdzie dokładnie? Sprawdź! Wejdź w galerię poniżej.

Rejestratory przejazdu na czerwonym świetle

Nie wszystkie fotoradary rejestrują prędkość pojazdów. Na polskich drogach możemy znaleźć także urządzenia, które rejestrują fakt wjechania na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Dzięki sygnalizacji świetlnej skrzyżowania stają się bardziej bezpieczne. Jest to jednak możliwe tylko pod warunkiem, że kierowcy stosują się do sygnałów, które widzą. Podstawową zasadą jest to, że tylko zielone światło pozwala przejechać przez skrzyżowanie.

Obecnie na skrzyżowaniach w Polsce działa automatyczny monitoring przejazdu na czerwonym świetle. Policja również organizuje akcje, które mają na celu ukaranie kierowców dopuszczających się tego wykroczenia. Za niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej grozi mandat w wysokości 300-500 zł oraz 6 punktów karnych.

Kamery "łapiące na czerwonym" w woj. śląskim! Uważajcie tuta...

Jak działa rejestrator przejazdu na czerwonym świetle?

Rejestratory przejazdu na czerwonym świetle w odróżnieniu do fotoradarów czy odcinkowych pomiarów prędkości nie są oznakowane.

Rejestrator przejazdu na czerwonym świetle działa na zasadzie wideo detekcji. Kamery zamontowane są przed oraz na sygnalizatorze. Pierwsza sprawdza czy zaświeciło się czerwone światło, by następnie zarejestrować tył auta, jeśli pojazd wjedzie za ustaloną linię. Druga kamera uruchamiana jest w następstwie aktywacji tej pierwszej i sfotografuje twarz kierowcy oraz przednie tablice pojazdu. Stosowane są także zatopione w asfalcie pętle indukcyjne, umiejscowione tuż za linią zatrzymania, lub za sygnalizatorem.

Zdjęcia z kamer wysyłane są do centrali, gdzie funkcjonariusz podejmuje decyzję, czy doszło do złamania przepisów. Jeśli tak - wystawia mandat.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto