Gol Częstochowa będzie organizatorem mistrzostw Polski [ZDJĘCIA]

Krzysztof Kłusek
Gol Częstochowa będzie organizatorem finału Mistrzostw Polski Juniorek. W dniach 20-24 czerwca w Częstochowie odbędzie się turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorek do lat 19. Rywalizować w nim będzie 8 najlepszych juniorskich zespołów w kraju podzielonych wg schematu zawartego w regulaminie MPJ na dwie grupy. Przeciwnikami juniorek KKP Bydgoszcz, które awans uzyskały z drugiego miejsca w turnieju półfinałowym będą: Medyk Konin, Stilon Gorzów Wielkopolski i Sportowa Czwórka Radom.

Gol Częstochowa organizatorem
Ważna informacja jest taka, iż zgodnie z nowym regulaminem Mistrzostw Polski Juniorek rezultat meczu pomiędzy zespołami, które grały ze sobą w półfinale zostają zaliczone do turnieju finałowego.

Tak więc, wynik spotkania pomiędzy KKP a Sportową Czwórką (2:0 dla radomianek) zostaje utrzymany i zaliczony do wyników turnieju finałowego.

Drużyny, które zajmą pierwsze i drugie miejsca w swoich grupach awansują do fazy półfinałowej, natomiast drużyny z miejsc trzecich i czwartych będą rywalizowały o lokaty 5-8. Przez pierwsze dwa dni turnieju finałowego rozgrywana będzie faza grupowa, trzeci dzień będzie wolny, a ostatniego  odbędą się mecze o miejsca.

Czas gry w turnieju finałowym MPJ to 2 x 30 minut w fazie grupowej i 2 x 40 minut w fazie półfinałowej i finałowej.