Elana Toruń - Raków Częstochowa 0:1: Podopieczni Jerzego Brzęczka odnieśli cenne zwycięstwo FOTO

Paweł Tyszkowski
Piłkarze częstochowskiego Rakowa odnieśli pierwsze w tej rundzie wiosennej wyjazdowe zwycięstwo. Podopieczni Jerzego Brzęczka wygrali w Toruniu z tamtejszą Elaną, 1:0.

Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył już w 24 minucie, Krzysztof Napora wykorzystując kardynalny błąd obrońcy Tomasza Wypija. Częstochowianie w całym spotkaniu mieli kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia rezultatu, najpierw w 48 minucie z 5 metrów do bramki torunian nie trafił Rafał Czerwiński a w 83 minucie po strzale z dystansu Joshuy Baloguna Kayode piłka odbiła się od poprzeczki bramki gospodarzy.

Kolejne spotkanie piłkarze Rakowa Częstochowa rozegrają w sobotę, 4 maja br.. O godzinie 17: 00 przy Limanowskiego będą podejmowali bardzo dobrze spisujący się w tej rundzie zespół KS-u Polkowice.