Częstochowscy siatkarze przegrali! Exact Systems Hemarpol Częstochowa - Asseco Resovia 1:3. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW

Tomasz Kuczyński
26.11.2023 r. PlusLiga: Exact Systems Hemarpol Częstochowa - Asseco Resovia.
26.11.2023 r. PlusLiga: Exact Systems Hemarpol Częstochowa - Asseco Resovia. Marek Tęcza
SPORT. 26 listopada 2023 roku w meczu 8. kolejki Plus Ligi siatkarzy Exact Systems Hemarpol Częstochowa przegrał z Asseco Resovią Rzeszów 1:3. Gospodarze tanio skóry nie sprzedali. Kibiców szczególnie rozgrzał drugi set, który kończył się na przewagi. Zobacz ZDJĘCIA!

Kliknij TUTAJ, by zobaczyć ZDJĘCIA
Do Częstochowy na mecz z beniaminkiem PlusLigi przyjechał uczestnik tegorocznej Ligi Mistrzów. Asseco Resovia w pierwszym meczu przegrała z mistrzem Francji Tours VB 1:3. Rzeszowianie chcieli się odkuć w meczu ligowym. Oczywiście byli faworytem w spotkaniu z Norwidem, bo mieli bilans 5 wygranych i 2 porażek (13 pkt), a częstochowianie wygrali dwa razy i przegrali pięciokrotnie (6 pkt). W poprzedniej kolejce pokonali u siebie Skrę Bełchatów 3:1.

Zobacz w galerii ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu PlusLigi: Exact Systems Hemarpol Częstochowa - Asseco Resovia, 26.11.2023 r.

Dawid Dulski poprowadził gospodarzy do wygranej w drugim secie

Choć w pierwszym secie Resovia odskoczyła od 8:7 do 12:7, gospodarze nie zamierzali odpuszczać. Ich grę ciągnął Dawid Dulski i częstochowianie przegrywali tylko 15:16. Wtedy trener gości Giampaolo Medei wziął czas. Rzeszowianie uciekli na cztery punkty - 20:16. Jakub Kochanowski kończył seta dobrymi zagrywkami i Resovia wygrała do 18.

W drugim secie gospodarze prowadzili 9:7 i 13:11, w czym znów duży udział miał Dulski. Przy remisie 14:14 rzeszowianie wypracowali trzy punkty przewagi (14:17), a Stephen Boyer bombardował zagrywkami. W końcówce Norwid doszedł na jeden punkt - 22:23. Było już 22:24, ale częstochowianie doprowadzili do remisu 24:24. Set kończył się więc na przewagi. Dwa ostatnie punkty zdobył szalejący Dulski - najpierw zagrywką, potem atakiem i mieliśmy remis w meczu!

Goście zgarnęli pełną pulę

Stracony set podrażnił Resovię, która prowadziła w trzeciej partii 10:6 i trener Leszek Hudziak wziął czas. Szkoleniowiec gospodarzy ten sam manewr powtórzył przy wyniku 13:7. Goście prowadzili już 22:14, w ekipie z Częstochowy pojawili się rezerwowi, a set skończył się do 18. W czwartym secie Norwid przegrywał już 5:11, ale jeszcze szarpnął i było 8:11. Resovia jednak pilnowała przewagi. Patrząc od strony gospodarzy mieliśmy 16:19, ale kiedy było 18:23 stało się jasne, że goście zgarną pełną pulę.

Exact Systems Hemarpol Częstochowa - Asseco Resovia 1:3 (18:25, 32:30, 18:25, 19:25)

Exact Systems: Dawid Dulski, Piotr Hain, Bartłomiej Janus, Byron Keturakis, Damian Kogut, Rafał Sobański, Sho Takahashi (libero) oraz Mateusz Borkowski, Aymen Bouguerra, Oskar Espeland, Marcin Jaskuła (libero), Tomasz Kowalski

Asseco Resovia: Stephen Boyer, Klemen Cebulj, Torey DeFalco, Fabian Drzyzga, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Paweł Zatorski (libero) oraz Jakub Bucki, Michał Kędzierski, Yacine Louati, Krzysztof Rejno

Częstochowscy siatkarze przegrali! Exact Systems Hemarpol Cz...