Częstochowianka przegrała niespodziewanie z SMS PZPS Szczyrk [ZDJĘCIA]

Anita Krzyczmonik, Krzysztof A. Kłusek
Częstochowianka niespodziewanie przegrała u siebie z SMS PZPS II Szczyrk 1:3

Przed sobotnim meczem tabela jasno ukazywała ligowe miejsca po fazie zasadniczej. Zespół z Częstochowy zajmował pozycję wicelidera natomiast rywalki 9 lokatę. W pierwszym spotkaniu gospodynie wygrały z zespołem SMS PZPS SZCZYRK bez straty seta i to w bardzo dobrym stylu bo do 12, 13 i 16.

Czestochowianka liczyła zatem na kolejny z rzędu sukces w swojej hali. Nic bardziej mylnego, II-go ligowe zawodniczki wyjechały do Włoch walczyć o miejsca w Mistrzostwach Europy a pod Jasną Górę zawitał trener Kawka z zespołem I ligowym. Dziewczyny pomimo młodego wieku prezentują bardzo dobry, dojrzały poziom gry. To jednak obecne i przyszłe reprezentantki kraju. Sobotni mecz mógł się jednak podobać zgromadzonej publiczności. Gospodynie po wygraniu pierwszego seta ani na chwilę nie myślały tanio sprzedać skóry. W drugim secie miały w górze aż 3 niewykorzystane piłki setowe, które zemściły się porażką 28:30.

Nadal zmotywowane częstochowianki dzielnie odpierały ataki rywalek, walka punkt za punkt i znów końcówka dla Szczyrku. ”W ostatniej odsłonie postawiliśmy wszystko na jedną kartę. Położyliśmy nacisk na agresywną zagrywką bo na siatce przy dobrym przyjęciu ciężko zatrzymać zespół z takim współczynnikiem wzrostu. Niestety ten plan się nie powiódł i musieliśmy przełknąć gorycz porażki.

Zanim jednak nastąpiło końcowe rozstrzygnięcie „dwójka” SMS PZPS na parkiecie w Częstochowie spędziła blisko 2 godziny, rozgrywając z gospodyniami bardzo zacięty mecz we wszystkich jego setach. I to nawet pomimo faktu, że w składzie szkolnej drużyny było dziś kilka zawodniczek ze składu I-ligowego” komentuje Ireneusz Waleczek, II trener ekipy ze Szczyrku.

W szeregach SMS PZPS II wyróżniła się zdobywając 19 punktów przy blisko 50-procentowej skuteczności w ataku kapitan Oliwia Bałuk. Kolejne 13 pkt. dołożyła atakująca Weronika Sobiczewska, mająca też na koncie najwięcej bloków w całej drużynie.

KS Częstochowianka Częstochowa – SMS PZPS II Szczyrk  1:3  (25:22, 28:30, 27:29, 20:25)