Częstochowianka pewnie pokonała Sokół Radzionków [ZDJĘCIA]

Bartłomiej Romanek
W miniona sobotę byliśmy świadkami pięknego widowiska sportowego. W meczu otwarcia drugiej rundy rozgrywek II ligi siatkarskiej, zespół KS AJD Częstochowianka podejmował na własnym parkiecie MKS Sokół Radzionków.

Pierwszego seta nasze dziewczęta kontrolowały od pierwszej do ostatniej piłki, wygrywając do 20. Nic zatem nie zapowiadało horroru, który rozegrał się juz kilka minut później. Początek drugiego seta 6:1 potem 8:2 dla Gości. Przy wyniku 18:8 nikt nie spodziewał się rewolucji.

Nasze dziewczęta pokazały jednak charakter. Przełamały dobrą passę przeciwniczek i zwyciężyły 25:23! Trzecia partia to już tylko przypieczętowanie formy częstochowianek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla KS AJD Częstochowianka.
KS AJD „Częstochowianka” Częstochowa – MKS Sokół Radzionków 3:0 (25:20, 25:23, 25:17)
Częstochowianka grała w następującym składzie: Wiesława SIUDA (1) - kpt , 2. Ola STEFAŃSKA 4. Zuzanna LIPIŃSKA 5. Martyna KNYSAK 6. Klaudia GAWOR 8. Angela MROCZEK 9. Oliwia SIERADZKA 10. Karolina OLCZYK 13. Ania PIĄTEK 14. Magdalena WŁODARCZYK 17; 18. Małgorzata GOŁDA - l