Częstochowianka nie sprostała liderowi z Opola [ZDJĘCIA]

Krzysztof Kłusek
Częstochowianka przegrała z liderem. W miniona sobotę byliśmy świadkami meczu lidera tabeli z zajmującą siódme miejsce Częstochowianką. Drużyna z Opola jest niekwestionowanym liderem. Do tej pory nie przegrała żadnego meczu i zdobyła 29 punktów na 30 możliwych. Inny wynik niż zwycięstwo w Częstochowie nie był brany pod uwagę. Marzeniem Częstochowianki był rewanż za porażkę z pierwszej rundy.

Częstochowianka nie sprostała liderowi z Opola

W pierwszym secie drużyna z Opola ruszyła do zmasowanego ataku. Siatkarki zdobywały punkt za punktem. Wynik 12-25 zapowiadał pogrom częstochowianek. W drugim secie zawodniczki z Częstochowy zaczęły grać coraz bardziej zdecydowanie. Gra nie była już tak jednostronna. Przegrana do 19 pokazywała już bardziej wyrównane szanse.

Prawdziwe granie rozpoczęło się w trzecim secie. Opolankom już nie tak łatwo przychodziło zdobywanie punktów. Zgromadzeni kibice mogli nawet pomyśleć o wygraniu seta przez zawodniczki Częstochowianki. Niestety tak się nie stało. Set zakończył się przegraną do 22.

Mimo przegranego meczu, zawodniczki Częstochowianki pozostawiły po sobie bardzo dobre wrażenie.
KU AZS Politechnika Opolska, z 32 punktami, umocnił się na pozycji lidera. A KS AJD „Częstochowianka” Częstochowa, z 18 punktami, pozostał na 7 pozycji w tabeli.

KS AJD „Częstochowianka” Częstochowa –KU AZS Politechnika Opolska 0 - 3 (12:25, 19:25, 22:25)