Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Częstochowa. Zarejestrowano komitet wyborczy "Wspólnie dla Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk". Co to oznacza?

PC
Zarejestrowano komitet wyborczy "Wspólnie dla Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk". Co to oznacza?
Zarejestrowano komitet wyborczy "Wspólnie dla Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk". Co to oznacza? arc
W piątek 9 lutego zarejestrowano w Krajowym Biurze Wyborczym Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie dla Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Prezydent Częstochowy do tej pory nie potwierdził oficjalnie startu w wyborach prezydenckich i komitetu, który go poprze. W poprzednich wyborach startował wszak z SLD (Lewicy).

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Do 12 lutego komitety wyborcze mają czas na rejestrację. Wcześniej muszą stworzyć komitety poparcia oraz zebrać określoną liczbę podpisów oraz zgromadzić wymagane przy zgłoszeniu dane. W piątek 9 lutego wśród zarejestrowanych komitetów pojawił się Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnie dla Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

To podsyca spekulacje, o których już pisaliśmy, na temat możliwego startu urzędującego prezydenta Częstochowy nie z list Lewicy, z którą szedł dotychczas w wyborach, a z ugrupowaniem Wspólnie dla Częstochowy. Może o tym świadczyć m.in. obecność Krzysztofa Matyjaszczyka w mediach społecznościowych WDC. chociażby wspólne zdjęcia z działaczami tego ugrupowania podczas tegorocznego finału WOŚP.

Niezależnie od tego, czy Krzysztof Matyjaszczyk wystartuje w wyborach z Lewicy czy ze Wspólnie dla Częstochowy. To WDC, jak mówią nam jej członkowie, poprą Krzysztofa Matyjaszczyka.

Komitety wyborcze kończą rejestrację

Partie polityczne i koalicje partii politycznych o utworzeniu komitetu wyborczego zawiadamiają Państwową Komisję Wyborczą; mają na to czas do 12 lutego. O swoim utworzeniu PKW zawiadamia także komitet wyborczy organizacji oraz komitet wyborczy wyborców, w przypadku, gdy zamierza zgłosić kandydatów w więcej niż jednym województwie.

Na początku lutego PKW zarejestrowała pierwsze sześć komitetów wyborczych. Są to: Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska, Komitet Wyborczy Bezpartyjni Samorządowcy, Komitet Wyborczy Normalny Kraj, Komitet Wyborczy Stowarzyszenie Obywatele i Sprawiedliwość, Komitet Wyborczy Związku Słowiańskiego oraz Komitet Wyborczy Ruch Naprawy Polski.

Dopiero od dnia wydania przez PKW lub komisarza wyborczego postanowienia o przyjęciu zawiadomienia komitet wyborczy może m.in. rozpocząć zbieranie podpisów poparcia pod listami kandydatów i prowadzić agitację wyborczą.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia. Druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 21 kwietnia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami sprzętu AGD?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto