Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Częstochowa: Radny Marcin Maranda staje w obronie okna życia

BR
Marcin Maranda, radny Wspólnoty, opracował specjalne stanowisko w sprawie okien życia. Chce, aby Rada Miasta wypowiedziała się negatywnie o propozycjach ONZ likwidacji okien życia. Poniżej przedstawiamy treść stanowisko oraz jego uzasadnienie:

STANOWISKO
Rady Miasta Częstochowy
w sprawie funkcjonowania Okien Życia

Rada Miasta Częstochowy wyraża zaniepokojenie propozycją zakazu funkcjonowania na terenie Unii Europejskiej tzw. Okien Życia, zgłaszaną przez Komitet Praw Dziecka Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Stoimy na stanowisku, że w dyskusji o przyszłości Okien Życia najważniejszym argumentem powinno być życie ludzkie.
Uważamy, że Okna Życia, w tym Okno Życia w Częstochowie, daje porzuconym dzieciom szansę na przeżycie.
Uznajemy, że dzięki Oknom Życia, kobiety, w tym mieszkanki Częstochowy, mają możliwość wyboru sposobu ochrony życia dziecka.

Jesteśmy za zachowaniem większego prawa wyboru i przeciwstawiamy się jakimkolwiek pomysłom, które mogą narazić życie między innymi najmłodszych mieszkańców Częstochowy.

Apelujemy do właściwych organów administracji państwowej o skuteczną ochronę prawną Okien Życia w Polsce, gwarantującą ich działanie bez żadnych przeszkód.

Zobowiązujemy Prezydenta Miasta Częstochowy do przekazania niniejszego stanowiska Prezesowi Rady Ministrów Panu Donaldowi Tuskowi, posłom do Parlamentu Europejskiego z województwa śląskiego oraz parlamentarzystom ziemi częstochowskiej.

UZASADNIENIE
do projektu Stanowiska Rady Miasta Częstochowy
w sprawie funkcjonowania Okien Życia

Okna Życia działają w kilkunastu krajach Europy. W Polsce jest ich ponad czterdzieści. Najstarsze zachowane okno życia pochodzi z 1198 r. i znajduje się w Rzymie przy powstałym z inicjatywy papieża Innocentego III szpitalu Ducha Świętego. Częstochowskie „Okno życia” znajduje się przy Domu Małych Dzieci im. błogosławionego Edmund Bojanowskiego prowadzonym przez siostry służebniczki przy ul. Św. Kazimierza 1.

Zostało otwarte 28 grudnia 2008 roku przez arcybiskupa Stanisława Nowaka. 31 maja 2010 roku udało się dzięki niemu uratować ludzkie życie. Do końca ubiegłego roku w Oknach Życia na terenie Polski pozostawiono 44 niemowlęta. Prawie wszystkie porzucone w taki sposób dzieci trafiły do rodzin zastępczych.

Komitet Praw Dziecka Organizacji Narodów Zjednoczonych argumentuje swój pomysł zlikwidowania okien życia w Unii Europejskiej prawem dzieci do poznania swoich rodziców. Kiedy w Niemczech pojawił się pomysł zlikwidowania Okien Życia ostatecznie stwierdzono, że wprawdzie każdy człowiek powinien wiedzieć kim są jego rodzice, ale gdyby nie Okna Życia, część z nich nie miałaby szansy na to, by ich szukać w przyszłości.

Zlikwidowanie okien życia może przyczynić się do wzrostu liczby porzuconych noworodków i ich ewentualnej śmierci.
W związku z powyższym wnoszę o przyjęcie Stanowiska.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto