Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Częstochowa. Nowa Lewica zaprezentowała kandydatów do Sejmu. Kto wystartuje?

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Częstochowa. Lewica pokazała pełną listę kandydatów do sejmu. Kto wystartuje?
Częstochowa. Lewica pokazała pełną listę kandydatów do sejmu. Kto wystartuje? Piotr Ciastek
W piątek 8 września częstochowska Lewica zaprezentowała na placu Biegańskiego kandydatów do sejmu w nadchodzących wyborach. Jak mówił senator Wojciech Konieczny, to silna lista, na której znalazły się osoby reprezentujące różne zawody i kompetencje.

Do tej pory wiadomo było, że listę Lewicy w Częstochowie otwiera Zdzisław Wolski, teraz znana jest już cała lista, którą Lewica ogłosiła przed południem na placu Biegańskiego. Kandydaci, którzy wystartują w wyborach do sejmu 15 października zostali pokrótce zaprezentowani, a w ich imieniu głos zabrał senator Wojciech Konieczny, który jest kandydatem Paktu Senackiego w wyborach do Senatu.

- Cieszę się, że taka piękna drużyna Lewicy stoi gotowa do wyborów. Gotowa do walki o Polskę. O to aby demokracja, praworządność i sprawiedliwość wreszcie mogły zatriumfować - mówił senator Konieczny. Kandydat Paktu Senackiego mówił też o tym, że w Częstochowie Lewica ma do wypełnienia swoją rolę, którą wypełnia. - Nasza ekipa zasługuje na głosy mieszkańców. Każdy znajdzie kogoś, na kogo z czystym sumieniem będzie mógł oddać głos - dodał Wojciech Konieczny.

Głos zabrała także "jedynka" listy Lewicy, Zdzisław Wolski, który w obecnej kadencji sejmu jest posłem. - My tutaj w Częstochowie i w skali całego kraju w pewnych poglądach jesteśmy najbardziej wiarygodni wśród opozycji demokratycznej. Myślę tutaj o świeckości państwa. Oczywiście z poszanowaniem religii i praw ludzi wierzących, natomiast chodzi o rozdział instytucji państwa od kościoła. Będziemy dążyli, żeby wyprowadzić religię ze szkół - zapowiedział poseł.

Z kolei Edyta Książek mówiła o istotnej roli kobiet na listach Lewicy. - Nikt lepiej nie zna praw kobiet niż kobiety i nikt nie będzie bardziej walczył o prawa kobiet niż kobiety. Pełnimy w życiu bardzo wiele ról będąc kobietami. Pracujemy zawodowo. Jesteśmy żonami, matkami. Rozwijamy się i kształcimy i te wiele aspektów życia społecznego leży nam głęboko na sercu - mówiła Edyta Książek.

Lista Kandydatów Lewicy do sejmu w okręgu 28

 1. Zdzisław Wolski
 2. Zbigniew Niesmaczny
 3. Rafał Kępski
 4. Ewelina Kotkowska
 5. Małgorzata Iżyńska
 6. Edyta Książek
 7. Jolanta Tromczyńska
 8. Krzysztof Nowak
 9. Ewa Lewandowska
 10. Eugeniusz Mnich
 11. Jolanta Urbańska
 12. Marek Marcola
 13. Emilia Skrzypczyńska
 14. Mariusz Ogończyk
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto