Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Częstochowa. Konferencja na temat Funduszy Europejskich dla edukacji i rynku pracy

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
W Częstochowie rozmawiano na temat Funduszy Europejskich dla edukacji i rynku pracy
W Częstochowie rozmawiano na temat Funduszy Europejskich dla edukacji i rynku pracy Piotr Ciastek
We wtorek 14 listopada w częstochowskiej filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach zorganizowano Konferencję na temat Funduszy Europejskich dla edukacji i rynku pracy. Uczestniczyli w niej m.in. urzędnicy, pracownicy lokalnych urzędów pracy i zainteresowani tematem pozyskania środków z programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027.

Podczas konferencji w Częstochowie rozmawiano o możliwościach skorzystania z Funduszy Europejskich w obszarze edukacji i rynku pracy.

- Konferencja jest skierowana przede wszystkim do osób związanych z edukacją. Jako Wojewódzki Urząd Pracy będziemy mówili o funduszach europejskich w nowej perspektywie finansowania i środkach, które będą pomocne w realizowaniu projektów związanych z edukacją. Są na to dosyć duże fundusze w ramach poszczególnych działań na projekty, które będą rozwijały kompetencje osób w obszarze szeroko pojętej edukacji. Tego typu spotkania organizujemy cyklicznie w subregionach. W Częstochowie jesteśmy po raz drugi na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy. Poprzednie spotkanie profilowane było pod przedsiębiorców i poświęcono je środkom, które będą pomagały rozwijać nowe biznesy. Dzisiaj mówimy o obszarze edukacji. Podejrzewam, że w kolejnym kwartale również spotkamy się tu po raz kolejny i wybierzemy inny obszar, w którym będą pomagały fundusze europejskie - mówił Arkadiusz Kaczor, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach.

Podczas konferencji mówiono także o projektach z obszaru rozwoju zawodowego młodzieży realizowanych przez Ochotnicze Hufce Pracy, a współfinansowanych ze środków europejskich.

- Wszystkie nasze projekty są kierowane do dwóch grup osób. Pierwsza to jest młodzież w wieku 15-18 lat pochodząca z rodzin dysfunkcyjnych, zagrożonych patologią, której stosunek do nauki trzeba wzmocnić, żeby zatrzymać ich w szkołach, żeby mieli motywację do uczęszczania, zdobycia zawodu i podjęcia pracy. Druga grupa to osoby, które skończyły szkołę, ale nie pracują, nie uczą się, nie mają doświadczenia zawodowego lub mają niskie kwalifikacje, nieadekwatne do rynku pracy i muszą je zmienić. W pierwszej kolejności przyjmujemy osoby, które są w trudnej sytuacji finansowej i nie stać ich na własny rozwój. Chcielibyśmy, żeby w projekt, który będziemy organizować w przyszłym roku, zaangażowali się pracodawcy, którzy poszukują konkretną grupę zawodową do pracy, aby się do nas zgłaszały, żebyśmy wiedzieli w jakich kierunkach szkolić - mówiła Halina Pierzyńska zastępca dyrektora Ochotniczych Hufców Pracy.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, Śląską Wojewódzką Komendę OHP w Katowicach – Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Częstochowie oraz Częstochowską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

od 7 lat
Wideo

META nie da ci zarobić bez pracy - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto