Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Chcą chronić Jasną Górę przed "paradami zboczeńców". Alternatywa dla Częstochowy - to nowe ugrupowanie w mieście!

OPRAC.:
Bartłomiej Romanek
Bartłomiej Romanek
Chcą chronić Jasną Górę przed "paradami zboczeńców". Alternatywa dla Częstochowy to nowe ugrupowanie samorządowe, która zapowiedziała start w zbliżających się wyborach samorządowych. Kandydatem Alternatywy dla Częstochowy na prezydenta miasta będzie Tomasz Stala. Wśród postulatów modernizacja stadionu Rakowa, ale i ochrona Jasnej Góry przed „paradą zboczeńców”, a także odstrzał dzików.

Zobacz zdjęcia - kliknij TUTAJ!

Nowe ugrupowanie samorządowe w Częstochowie. Na listach znajdą się byli radni

Alternatywę dla Częstochowy tworzą przedstawiciele środowisk kojarzonych w przeszłości z Prawem i Sprawiedliwością, Kukiz’15, stowarzyszeniem Mieszkańcy Częstochowy, Wspólnotą Samorządową. Aktywny udział i wsparcie zapowiedzieli byli radni miasta Częstochowy, m.in. Jan Szyma, Janusz Kula czy Marek Domagała. Powstanie ugrupowania do konsekwencja rozwiązania grupy skupionej wokół Konrada Głębockiego, znanej jako Smart Częstochowa

Alternatywa dla Częstochowy to nowe ugrupowanie samorządowe

Wtedy kilka osób wykonało kilka telefonów, odbyło się parę rozmów i spotkań, stwierdziliśmy, że jeśli nie ma alternatywy dla obecnego układu politycznego w mieście, to trzeba ją stworzyć. I tak to się zaczęło – mówi o początkach inicjatywy Marcin Barczyński, w przeszłości były przewodniczący Rady Dzielnicy Śródmieście, kojarzony ze stowarzyszeniem Mieszkańcy Częstochowy.

- Początkowo plan był prosty, chcieliśmy – używając metafory – rzucić kamieniem w okno, i obserwować co się dzieje. Z czasem okazało się, że pozyskując do inicjatywy nowe osoby, nowe środowiska i nowe grupy, możemy, a nawet powinniśmy, na lokalny rynek samorządowy wejść normalnie, drzwiami, z klasą i z podniesioną głową, pełną dobrych ideałów i pomysłów na Częstochowę – opowiada Barczyński.

Tomasz Stala będzie kandydatem na prezydenta miasta

Jednym z liderów ugrupowania będzie Tomasz Grzegorz Stala, który zapowiedział już start w wyborach na prezydenta Częstochowy. Na razie to jedyny kandydat, który oficjalnie ogłosił, że w wyborach będzie walczył o fotel prezydenta.

Tomasz Grzegorz Stala zadeklarował, że „będzie głosem częstochowian, których oszukano przy wykupie mieszkań, głosem tych, którzy stali i będą stać w korkach na źle zaplanowanych i przeprowadzanych inwestycjach drogowych”.

Wymienił również tych, którzy, jeżdżą na mecze do Sosnowca, zamiast na częstochowski stadion adekwatny do osiągnięć sportowych częstochowskich klubów.

Nawiązał też do słynnych słów, które padły w internetowym wpisie lidera lewicy Marka Balta, który do Michała Świerczewskiego, właściciela drużyny mistrza Polski – Raków Częstochowa, zaapelował, by „nie dziadował”. Wspomniał o rządowych obietnicach środków na modernizację stadionu.

Później Tomasz Stala skupił się na problemach ogólnopolskich dotyczących służby zdrowia i edukacji. Mówił, że będzie głosem tych, którzy nie otrzymali pomocy medycznej, ani nie mogli pożegnać się z bliskimi podczas pandemii COVID 19 (określanej przez niego plandemią), czego sam niestety boleśnie doświadczył, a także głosem tych, „których dzieci nie dostały się do częstochowskich placówek oświatowych, gdyż pierwszeństwo mieli Ukraińcy”.

Obrona przed "paradami zboczeńców" i odstrzał dzików

Zapowiedział również obronę Jasnej Góry przed Marszami Równości, nazywając je „paradami zboczeńców’, a ich działania „plugawieniem obrazu Matki Bożej”.

Kandydat Alternatywy dla Częstochowy dodał, że będzie głosem tych, którzy martwią się o edukację swoich dzieci i wiedzą, że lewica dąży do jak najniższego poziomu nauczania, np. poprzez zakaz zadawania prac domowych. Jednym z haseł nowego ugrupowania jest „Częstochowa bez eko-fanatyzmu”.

W Alternatywie dla Częstochowy jest również Albert Kula, były radny miasta Częstochowy i prezes Stowarzyszenia Kibiców Wieczny Raków. Jak zapowiedziano podczas prezentacji ugrupowania, całe kibicowskie środowisko ma wspierać ugrupowanie.

Marek Domagała poruszył kwestię zadłużenia miasta sięgającego miliarda złotych, a Agnieszka Łuczak, która w przeszłości kandydowała z list PiS i Mieszkańców Częstochowy, zadeklarowała dbanie o edukację i umożliwienie nauki pozalekcyjnej w częstochowskich szkołach.

Alternatywa dla Częstochowy ma również wspierać odstrzał dzików, których jest w mieście coraz więcej.

Będziemy wspierać odstrzały redukcyjne dzików, choć to rozwiązanie zawsze spotyka się z krytyką organizacji podających się za ekologiczne i wielu włodarzy miast im ulega. Alternatywa dla Częstochowy nie ulegnie nigdy tego typu naciskom – mówiła Paulina Sojka.

Kończąc prezentację nowego ugrupowania Marcin Barczyński skierował głos do częstochowian:

My wszyscy żyjemy w tym mieście. Żyjemy z Wami, wokół Was! I tak jak i Wy poszukujemy alternatywy dla Częstochowy i wychodzimy z tą inicjatywą i dajemy Wam właśnie: Alternatywę dla Częstochowy.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto