Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bal Charytatywny w Częstochowie! Gwiazdy dla hospicjum na jubileuszowej edycji w hotelu Arche - ZDJĘCIA z wydarzenia

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Częstochowa. Gwiazdy dla hospicjum! Jubileuszowy Bal Charytatywny
Częstochowa. Gwiazdy dla hospicjum! Jubileuszowy Bal Charytatywny arc
Niezwykły wieczór w Częstochowie! W sobotę 10 lutego w Częstochowie odbył się XV – Jubileuszowy Bal Charytatywny na rzecz naszych podopiecznych - Gwiazdy dla Hospicjum!

Za nami XV Jubileuszowy Bal dla Hospicjum zorganizowany przez Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej w Hotelu Arche. W tym roku hospicjum zbierało fundusze m.in. na wymianę taboru samochodowego. W oddziale stacjonarnym hospicjum zajmuje się 30 pacjentami, a w oddziale dziennym 35, z kolei do samej poradni dociera około 200 pacjentów. Do 500 osób opiekunowie i lekarze muszą dojechać do domu. Stąd znaczne potrzeby transportowe w hospicjum.

– Ten bal organizujemy po raz 15. dla naszych darczyńców, sponsorów i przyjaciół. Ponieważ uważamy, że skoro nam cały rok pomagają, to powinni otrzymać od nas coś radosnego, a bal karnawałowy jest odpowiednią uroczystością, żeby dziękować. Te osoby tworzą wokół nas dobrą atmosferę, która pozwala dobrze działać i zapracować z poczuciem bezpieczeństwa na terenie Ziemi Częstochowskiej - mówiła prezes stowarzyszenia Anna Kaptacz.

Wyczekiwanym momentem balu jest jak zawsze aukcja wartościowych przedmiotów przekazanych przez darczyńców - artystów, polityków i sportowców. Poprowadzili ją Izabella Krzan i Irek Bieleninik. W tym roku pieniądze zostaną przekazane także na rzecz pacjentów hospicjum przy ul. Krakowskiej oraz Centrum Opieki Paliatywnej „Palium” przy ul. Kopernika.

Ubiegły rok był dla stowarzyszenia rokiem walki o dotychczasową siedzibę hospicjum, którą to udało się z sukcesem zakończyć.

- Miniony rok dla naszego stowarzyszenia był bardzo ważny i zakończył się dla nas bardzo pozytywnie, bo podpisaliśmy umowę dzierżawy na 25 lat z Urzędem Miasta Częstochowy, dzięki czemu nadal możemy funkcjonować w naszej siedzibie przy ulicy Krakowskiej i przez kolejnych 25 lat służyć naszym pacjentom - dodała Anna Kaptacz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami sprzętu AGD?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto