AZS Politechnika pokonał Piotrków

(su)

Wyjazdowy mecz w Lidze Akademickiej Koszykówki z AZS-em Akademią Świętokrzyską Filia Piotrków Trybunalski częstochowianie przegrali różnicą aż 15 pkt. W niedzielnym rewanżu poszło im znacznie lepiej. Pokonali rywala 83:65.

Nasi koszykarze zostali wytypowani przez Zarząd Główny AZS do udziału w Akademickich Mistrzostwach Europy w koszykówce mężczyzn. Na przełomie czerwca i lipca częstochowscy akademicy wystąpią więc w turnieju we Francji. Ta wiadomość wpłynęła chyba trochę deprymująco na zespół. Gospodarze grali na początku dość nieporadnie i ulegli przeciwnikowi w pierwszej kwarcie 16:20. W drużynie gości świetnie spisywał się Mariusz Wójcik, zdobywając 11 pkt.

W drugiej kwarcie podopieczni trenera Ryszarda Janasa przebudzili się i wygrali 29:16; dzięki skutecznej grze Adama Karkoszki (10 pkt.) i Daniela Pełki (7). Trzecia kwarta była w wykonaniu gospodarzy bardzo brutalna. Popełnili aż 10 przewinień, lecz zwyciężyli 19:14. Ostatnia odsłona zakończyła się znów wygraną Politechniki 19:15.

Najwięcej punktów dla Politechniki zdobyli: Daniel Pełka 24 (3x3), Adam Karkoszka 20 (5), Paweł Lewandowski 14 (1), Tomasz Czajkowski 9 (1).
AZS AWF Biała Podlaska - AWFiS Gdańsk 70:85, AZS Uniwersytet Gdańsk - AZS Uniwersytet Warszawa 81:72, AZS Politechnika Poznań - AZS Politechnika Koszalin 97:78, AZS AR Lublin - AWFiS Gdańsk 97:92. Spotkania AZS AR Lublin - AZS Politechnika Opole, i AZS AWF Biała Podlaska - AZS Politechnika Opole - mecze nie odbyły się z powodu awarii autokarów.