Zwycięstwo Rakowa w Lublińcu i porażka Włodara

(tk)
Tomasz Czok (przy piłce) dwukrotnie pokonał Roberta Dorożyńskiego. Fot:  Marek Liberadzki
Tomasz Czok (przy piłce) dwukrotnie pokonał Roberta Dorożyńskiego. Fot: Marek Liberadzki
Drugie z rzędu efektowne zwycięstwo odnieśli piłkarze Rakowa. W derby regionu pokonali Spartę Lubliniec aż 3:0. Podopieczni Andrzeja Samodurowa od początku do końca kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku.

Drugie z rzędu efektowne zwycięstwo odnieśli piłkarze Rakowa. W derby regionu pokonali Spartę Lubliniec aż 3:0.
Podopieczni Andrzeja Samodurowa od początku do końca kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. W pierwszej części gry Raków zamknął gospodarzy na własnej połowie i przez cały czas przeprowadzał groźne akcje.

Zmasowane ataki przyniosły spodziewany skutek. Już w 12 minucie kapitalnym uderzeniem z wolnego popisał się Maksymilian Rogalski, który nie dał żadnych szans golkiperowi Sparty. Za moment piłkę do siatki rywali skierował Tomasz Czok. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców kwadrans później, ustalając wynik meczu.
Po zmianie stron piłkarze Rakowa nieco rozluźnili szyki, ale i tak ekipa Lublińca nie była w stanie przedrzeć się przez dobrze funkcjonującą linię obrony.

Debiut bez punktów

Powodów do zadowolenia nie mają zawodnicy Włodara Domex. Pod okiem trenera Juliusza Kruszankina rozegrali pierwszy mecz. Debiut szkoleniowca w nowym klubie nie był udany. Włodar na własnym boisku uległ beniaminkowi Sarmacji Będzin.
— To bardzo dobrze ułożony zespół, który w meczu z nami właściwie nie popełnił większych błędów — przyznał po spotkaniu wiceprezes częstochowskiego klubu Edward Flis.

Gospodarze zaczęli wprawdzie odważnie, ale mało efektywnie. Na początku spotkania bramkę mógł zdobyć Dariusz Załęcki, ale zamiast strzelać, wdał się w niepotrzebny drybling i stracił piłkę.

Druga część pojedynku była znacznie ciekawsza. Goście przejęli inicjatywę i na efekty nie trzeba było czekać. W 57 minucie po stracie futbolówki w środkowej części boiska gola dla Sarmacji zdobył Damian Koch. Miejscowi wprawdzie wyrównali po strzale w zamieszaniu podbramkowych Mariusza Warmuzińskiego, ale zamiast pójść za ciosem, ponownie oddali rywalowi inicjatywę. W 69 minucie goście, po ewidentnym błędzie obrońców, zdobyli drugą bramkę. Tym razem konfrontację z Dominikiem Kapralem wygrał Robert Dróżdż.

Myszków z kompletem

Sukcesem zakończył się dla podopiecznych Jerzego Okularczyka mecz z MKS Sławków. Myszkowianie po dobrej grze pokonali na własnym boisku rywala 2:0.
— Strzeliliśmy jeszcze dwie bramki, ale sędzia najpierw dopatrzył się spalonego, a później faulu. Po obejrzeniu meczu na wideo okazało się, że w obu przypadkach się pomylił. Trudno. Cieszę się jednak bo drużyna odniosła zwycięstwo — powiedział nam szkoleniowiec MKS Myszków.
Cichym bohaterem meczu był Waldemar Kamiński, po którego podaniach padły dwa gole dla gospodarzy. Ich autorami byli Ernest Szyja i Robert Majchrzak.

SPARTA LUBLINIEC – RAKÓW CZĘSTOCHOWA 0:3 (0:3)

Bramki: Rogalski (12), Czok 2 (23, 37)

Sparta: Dorożyński – Kubacki, Pinkorz, Szczygioł (46 G. Krawczyk), Jelonek, Olszański, Janicki, Maniura, Sowa (46 Kaczmarczyk), R. Krawczyk (76 Gadecki), Mika (66 Habraszka).

Raków: Cyruliński – Ojczyk, Jankowski, Mastalerz, Sroka, Rogalski (75 Bielecki), Kołaczyk, Lisowski (85 Gliński), Przybylski (46 Lesik), Czok (75 Popko), Malinowski.

WŁODAR DOMEX CZĘSTOCHOWA – SARMACJA BĘDZIN 1:2 (0:0)

Bramki: Warmuziński (67) – Koch (57), Dróżdż (69)

Włodar: Kapral – Ajumobi, Załucki, Moryc, Pieniek, Kamiński (75 Jarmuda), Skrzypkowiak, Janusz, Dynus (46 Warmuziński), Załęcki, Maciejewski.

MKS MYSZKÓW – MKS SŁAWKÓW 2:0 (0:0)

Bramki: Szyja (68), Majchrzak (89)

MKS: Stańczyk — Koegler, Gajecki, Piwoński, Góra, Szyja, Potok (88 Szczepaniak), Majchrzak, Bryła, Kamiński, Loch (46 Nocuń).