Zwycięstwo Apatora

(tym)
Adam Pietraszko zdobył najwięcej punktów dla lwów. Foto: JAKUB MORKOWSKI
Na stadionie Włókniarza rozegrana została III runda Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. W turnieju udział wzięły cztery drużyny: Top Secret Włókniarz, Apator Adriana Toruń, TŻ Lublin oraz KSŻ Krosno.

Na stadionie Włókniarza rozegrana została III runda Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. W turnieju udział wzięły cztery drużyny: Top Secret Włókniarz, Apator Adriana Toruń, TŻ Lublin oraz KSŻ Krosno. Biało-zielonych barw bronili: Artur Tomczyk, Adam Pietraszko, Zbigniew Czerwiński i Jordan Jurczyński. Młodzi jeźdźcy częstochowskiego klubu zajęli ostatecznie drugie miejsce ustępując zawodnikom Apatora Adriany Toruń.

Bardzo dobrze zaprezentowali się Pietraszko i Czerwiński. Pierwszy z nich odniósł trzy biegowe zwycięstwa a dwa razy linię mety mijał na drugiej pozycji. Zawodnik ten po swoim drugim starcie musiał zmienić motocykl ze względu na problemy z silnikiem. Czerwiński z kolei zgromadził na swoim koncie jedynie punkt mniej niż wspomniany Pietraszko. Nieco gorzej podczas tychże zawodów "wypadli" dwaj pozostali częstochowianie. Jurczyński wywalczył 9 punktów, a Tomczyk, który w ostatniej chwili zastąpił Roberta Mariankowskiego zdobył 8 oczek. Trzeba jednak pamiętać o tym, że obaj pojawili się na torze po raz pierwszy od miesiąca.

Przypomnijmy, że zarówno Tomczyk, jak i Jurczyński ulegli kontuzji podczas II Turnieju Charytatywnego o Puchar Gorących Serc. Biorąc pod uwagę ten fakt ,ich dorobek punktowy należy uznać za zadowalający.
Niemalże od samego początku wiadomo było, że o końcowy sukces rywalizować będą między sobą drużyny reprezentujące kluby ekstraligowe. Lwy bardzo dobrze radziły sobie do wyścigu IX. Niestety, kolejny bieg to zwycięstwo aniołów, którzy tym samym objęli prowadzenie w turnieju i nie oddali go już do końca.

Trzecie miejsce przypadło w udziale zawodnikom TŻ Lublin, a czwarte KSŻ Krosno.

Top Secret 42 pkt.: A. Tomczyk 8 (1,2,2,1,2), A. Pietraszko 13 (3,3,2,3,2), Z. Czerwiński 12 (3,3,1,2,3), J.Jurczyński 9 (2,2,1,2,2).