Żużel. Włókniarz Częstochowa - Falubaz Zielona Góra 51:39 ZDJĘCIA Częstochowianie przerwali serię porażek

Włókniarz Częstochowa wygrał z Falubazem Zielona Góra
Włókniarz Częstochowa wygrał z Falubazem Zielona Góra fot. Bartłomiej Romanek
W poprzedniej kolejce żużlowcy z Częstochowy przegrali w Zielonej Górze i była to trzecia porażka z rzędu. Trener Marek Cieślak stwierdził wtedy, że rywale wybili jego drużynie play-offy z głowy. Częstochowianie nie wywiesili jeszcze białej flagi i postanowili jeszcze podjąć walkę. Warunkiem było jednak zwycięstwo z ekipą z Zielonej Góry. Włókniarz wygrał z Stelmetem Falubazem 51:39. Zobaczcie zdjęcia z tego meczu.

Po czterech wyścigach Lwy odrobiły straty z pierwszego meczu, ale to było dopiero początek emocji. Dwa kolejne wyścigi wygrali goście i zniwelowali przewagę do czterech punktów. W 8. wyścigu Stelmet wygrał 5:1 i Włókniarz prowadził już tylko dwoma punktami. Ze startu wyszedł dobrze Michael Jepsen Jensen, za nim podążał Matej Zagar, ale na dystansie wyprzedził go Nicki Pedersen.Słoweniec starał się odzyskać drugą lokatę, ale nic nie zdziałał.

Nie przegapcie

W 10. wyścigu Włókniarz ponownie odrobił starty z pierwszego meczu, prowadził 34:26. Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich wyścigach. Przed ostatnim wyścigiem gospodarze prowadzili 46:38, a w dwumeczu był remis 87:87. W ostatnim wyścigu Fredrik Lindgren i Leon Madsen przywieźli za plecami rywali i Włókniarz przerwał serię porażek, a na dodatek zdobył bonus i w tabeli zajmuja czwarte miejsce.

Częstochowianie po wygranej za trzy znowu są w grze o czwórkę.