Złoty medal wywalczyli szybownicy z Aeroklubu częstochowskiego. Pokonali m. in. Niemcy i Anglię

MS/Informacja Prasowa
Zbigniew Nieradka z Aeroklubu Częstochowskiego wywalczył złoty medal na szybowcowych mistrzostwach świata w klasie 18-metrowej, które zakończyły się w niedzielę w Uvalde w USA.

Zbigniew Nieradka po raz kolejny udowodnił, że jest najlepszy. Obronił tytuł mistrza świata sprzed dwóch lat zdobywając 12.170 pkt. Srebro w tej samej klasie zdobył Łukasz Wójcik z Aeroklubu Włocławskiego z notą 11840 pkt. A Sebastian Kawa z Aeroklubu Bielsko-Bialskiego zdobył złoto w klasie 15-metrowej. To jego ósmy tytuł mistrza świata. Polskie szybownictwo ma teraz swój złoty okres.
Zbigniew Nieradka - zawodowy pilot samolotowy, pracujący na co dzień w liniach WizzAir lotnictwem zainteresował się jako nastolatek.
W lataniu szybowcowym najbardziej pociąga go element rywalizacji – nie tylko z konkurentami, ale i z przyrodą, wykorzystywanie tworzących się kominów termicznych, sprzyjających warunków do latania.
Nieradka ma na swoim koncie wiele sukcesów sportowych. Oprócz tyle co zdobytego złota na mistrzostwach świata, jest też aktualnym wicemistrzem Europy w klasie 18-metrowej. Zajmuje trzecie miejsce w światowym rankingu szybowcowym. Kilkanaście razy stawał na podium szybowcowych mistrzostw Polski. Jest aktualnym mistrzem Polski w klasie otwartej.